Oczywistym stwierdzeniem jest, że podane informacje o Tokenexus są na podstawie opinii o Tokenexus oraz dokumentów zawartych na stronie kantora, więc również sami zainteresowani mają do nich dostęp, dlatego zachęcam do zagłębienia się w tematykę platformy i wyciągnięcie samodzielnych wniosków, ponieważ niektórzy mogą mieć inne spostrzeżenia. 

Jednakże, biorąc pod uwagę opinie inwestorów na temat Tokenexus, można postawić tezę, że firma cieszy się pozytywną reputacją w środowisku. Potwierdza to fakt, że traderzy polecają dany serwis swoim znajomym z pracy lub członkom rodziny, co chyba jest najlepszym przykładem, że firma Tokenexus jest odbierana pozytywnie. 

Obraz zawierający latawiec, latanie, niebieski, kolorowy Opis wygenerowany automatycznie

Klienci zwracają uwagę na fakt, że platforma płynnie działa w niezwykle burzliwym środowisku kryptowalut, gdzie kursy oraz wyceny zmieniają się gwałtownie i niespodziewanie. Operowanie w takim otoczeniu jest niezwykle wymagające, lecz na podstawie opinii o Tokenexus można powiedzieć, że firma nie popełnia rażących błędów. Transakcje przeprowadzane są niezwykle sprawnie i nawet już po kilku minutach trader może mieć daną kryptowalutę w swoim portfelu inwestycyjnym. Na rynku oferowanych jest również wiele propozycji kupna/sprzedaży waluty elektronicznej, dzięki czemu jest duża konkurencja wśród sprzedających i obecnych jest wielu kupujących, więc zarówno podaż, jak i popyt się równoważą, na skutek czego obie strony transakcji są zadowolone. 

Na pozytywne opinie o Tokenexus ma wpływ z pewnością fakt, że podczas przeprowadzania transakcji kurs kryptowaluty jest zamrażany na moment, przez co inwestor ma pewność, co do kosztów jakie poniesie. Na wielu platformach, szczególnie tych fałszerskich, kursy przechodzą dziką transformację podczas dokonywania zakupu/sprzedaży, co zupełnie dezorientuje inwestorów. 

Must-know o Tokenexus. Ważne informacje

Ta część artykułu powinna być niezwykle ważna, ponieważ każdy klient powinien mieć solidne fundamentu wiedzy na temat swojej platformy inwestycyjnej, co jest podkreślane na każdym kroku w tym materiale. Zacznijmy od ważnej informacji o Tokenexus jaką jest z pewnością komisja, którą pobiera kantor za wymianę walut na rynku. W przypadku kupna elektronicznej waluty, pobierana jest prowizja w wysokości 4%, a jeśli klient sprzedaje swoje aktywo, wtedy kantor pobiera 6%. Dane stawki nie są najkorzystniejsze na rynku, ponieważ wiele innych firm oferuje 1,5%, lecz prowizja Tokenexus plasuje się poniżej średniej.

W celu rozpoczęcia swojej przygody z platformą, każdy klient oczywiście musi wprowadzić swoje dane i się zarejestrować. Pierwszy etap jest bardzo prosty, ponieważ należy podać zaledwie:

 • Adres email
 • Numer telefonu

Tak jak widać, cały proces zajmuje tylko chwilę, lecz występują kolejne etapy rejestracji, które obejmują między innymi politykę KYC (Know Your Customer), o której więcej w dalszej części artykułu.

Tokenexus podaje nam informacje, że w danej chwili na platformie dostępne są zaledwie 2 kryptowaluty:

 • Bitcoin 
 • Etherum 

Może wydawać się, że jest to bardzo mało, bo jest, ale firma stawia sobie ambitne cele, które zakładają osiągnięcie 20 walut oferowanych za pomocą kantora. 

Polska wersja strony jest uboższa niż angielska wersja, ponieważ na tej drugiej występuje sekcja HOW TO BUY, gdzie znajdziemy opisy aż 29 różnych kryptowalut wraz z poradnikiem jak je kupić. Możemy zakładać, że kantor dąży właśnie do osiągnięcia takiej oferty, żeby wszystkie wykazane waluty były dostępne do wymiany. 

Czy Tokenexus to scam? Oszukiwanie kantora kryptowalut

Słowem wstępu należy zaznaczyć, że kantor Tokenexus nie jest samodzielnie działającym przedsiębiorstwem, ponieważ stoi za nią estońska spółka Odem House Ltd. Podane wydarzenie może budzić wątpliwości, ponieważ nie znajdziemy wielu wiadomości o tallińskiej firmy wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę. 

Obraz zawierający zegar, czas, wiszące, noc Opis wygenerowany automatycznie

Sprawdzając dane kontaktowe kantora Tokenexus można zauważyć, że numer kierunkowy telefonu nie pochodzi z Polski, lecz z Bułgarii, mimo że nawet strona internetowa nie jest dostępna w języku bułgarskim a spółka Odem House Ltd została założona w Estonii. 

Trzeba wspomnieć, że są to tylko domysły i nie ma żadnych oficjalnych źródeł, gdzie moglibyśmy zdobyć informacje o potencjalnym oszukiwaniu ze strony Tokenexus, ponieważ czytając opinie o Tokenexus nie zostały znalezione jakiekolwiek krytyczne uwagi. Jednak wciąż trzeba uważać na potencjalne niejasności, ponieważ wybór kantora kryptowalut jest poważną decyzją, więc w celu odpowiedzialnego wyboru kantora, należy samemu przeanalizować dane wiadomości dotyczące wątpliwej działalności firmy. 

Co robi Tokenexus z oszustami?

Stanowisko kantora dotyczące oszustów nie pozostawia wątpliwości, że Tokenexus potępia jakąkolwiek działalność przestępczą. W firmie mają świadomość, że ataki hackerskie lub używanie platform brokerskich/kantorów kryptowalut do prania brudnych pieniędzy przybierają na popularności, dlatego podejmowane są kroki, aby ograniczyć występowanie danych incydentów, dzięki czemu zapewnia się bezpieczeństwo klientowi. 

Z ramienia spółki Odem House Ltd została zmodyfikowana polityka dotycząca bezpieczeństwa klientów i ochrony ich danych. Dwie główne polityki obejmują:

 • Politykę przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (Polityka AML/CTF)
 • Politykę Know Your Customer (KYC).

Pierwszej z zasad raczej nie trzeba tłumaczyć, ponieważ nazwa mówi sama za siebie. Natomiast druga z nich kieruje się identyfikowaniem inwestora i łączeniem z nim transakcji. Gdy pojawi się podejrzana działalność poprzez przeprowadzanie dziwnych transakcji, wtedy firma ma prawo do zablokowania konta. 

Zaakceptowanie polityki KYC jest obowiązkowym warunkiem, aby w 100% korzystać z kantora Tokenexus, a sama akceptacja polega na dostarczeniu:

 1. Dowodu tożsamości
 2. Dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania
 3. Kopii karty kredytowej – bez kodu CVV na odwrocie oraz 6 ostatnich cyfr.