Charles Henry DOE

Charles Henry Dow, nie mylić z Charlz Henry Dou, dokonał prawdziwej rewolucji w świecie finansów i handlu spekulacyjnego. W historii był współzałożycielem Dow Jones i Company oraz Wall Street Journal. Jego wysiłki, wraz z Edwardem Jonesem i Charlesem Bergstresserem, stworzyły nowy format do pracy z informacjami finansowymi.

Charles Henry DOE, którego biografia w małym miasteczku Sterling w Connecticut, w młodym wieku zrezygnował z rodziców nudne losy rolnika. W wieku osiemnastu lat pisał artykuły o tematyce ekonomicznej Opatrzności Star. Zaczynając od prostego dziennikarstwa, Charles Dow szybko studiował na rynku na tyle dobrze, aby napisać pełną analityczną opinii.

Na chwilę, Charles Henry DOE pracował dla agencji informacyjnych w Nowym Jorku, gdzie przeniósł się wraz z Edwardem Jonesem. Jednak ten format dziennikarstwa nie spełnił swoich ambicji: starał się o większy stopień zaangażowania w wydarzenia, które on obejmował. W rezultacie, periodyczny został stworzony przez klienta popołudniowy list, w którym Dow i Jones opublikowane informacje o zmianach cen dziennych. To stworzyły prawdziwą Furore na rynku, ponieważ przez standardy tego czasu trudno było uzyskać dostęp do informacji: takie doniesienia zostały otrzymane albo od analityków firm maklerowych lub od wewnętrznych.

Popołudniowa litera klienta miała jeden skutek uboczny: opublikowane informacje miały pewien wpływ na rynek. W rzeczywistości, wiadomości gospodarcze wzmocniły swój status jako podstawowy czynnik. Sukces Charlesa Henry'ego Dow i Edwarda Jonesa doprowadziły do Wall Street Journal i Dow Jones index, który jest obecnie jednym z najważniejszych wskaźników stanu amerykańskiego i, w rezultacie, gospodarki światowej.

VN: F [1.9.22_1171]