Handel trendami jest jedną z najpopularniejszych strategii w dzisiejszym świecie inwestycji. Inwestorzy o różnych kształtach i rozmiarach, od towarów po akcje azjatyckie, intensyfikują ruchy cenowe, handlując zgodnie z dynamiką rynku.

Jednak handel na trend nie jest tak łatwy jak kupowanie, gdy akcje rosną i sprzedają się, gdy spadają. Handel trendami opiera się na kluczowych wskaźnikach technicznych do pomiaru siły, wytrwałości i prawdopodobnie kontynuacji wszelkich trendów, którymi inwestor zamierza handlować. Z całego zestawu narzędzi do analizy technicznej przyjrzyjmy się głównym wskaźnikom trendu, które są niezbędne do sukcesu.

średnia Składanie

Średnie przesuwne to chleb i masło przedsiębiorcy trendu. Ten prosty wskaźnik wykorzystuje progresywną średnią cenę za daną liczbę minionych dni (godziny, miesiące, lata itp.). Każdy punkt na linii średniej ruchomej jest średnią dla tego dnia, co zapewnia płynny widok ruchu cen. Istnieje wiele popularnych konfiguracji średniej ruchomej, ale można je utworzyć na dowolny okres czasu i za dowolną cenę (zamknięcie, maksimum, minimum itp.).

Handlowcy używają średnich ruchomych do określania trendów, punktów oporu i przecięć między różnymi liniami średnich ruchomych, wśród wielu innych metod.

Wdzięk zbieżność średnich ruchomych (MACD) jest wskaźnikiem oscylującym, który oscyluje w pobliżu zera i jest miarą zarówno trendu, jak i impulsu. Obliczenia MACD są zgodne z tą samą logiką co prosta średnia ruchoma, ale zawierają dodatkowe funkcje, aby dać lepsze wyobrażenie o późniejszej średniej ruchomej w porównaniu ze starszą.

Kiedy MACD przenosi się na pozytywne terytorium, jest to postrzegane jako sygnał do zakupu, a odwrotnie jest w przypadku negatywnego terytorium. MACD jest zwykle używany jako dodatek do innych wskaźników technicznych, a nie jako oddzielny wskaźnik podczas handlu na trend.

Index of Relative Force (RSI)

Wskaźnik siły względnej lub RSI, jest oscylatorem, który próbuje zmierzyć nadmierne trendy nastrojów. Jeśli cena akcji RSI osiągnie 70 na 100, jest uważana za „wykupienie” i prawdopodobnie wymaga korekty. Z drugiej strony działanie uznaje się za wyprzedania, gdy RSI jest poniżej 30.

Wielu inwestorów trendów używa RSI do uchwycenia kilku ostatnich segmentów silnego trendu. Na przykład, zapasy z silnym trendem i RSI 60 prawdopodobnie będzie musiał przejść przez trochę więcej, zanim zatrzyma się lub otwiera w dół. RSI jest uważany za jeden z najlepszych dodatkowych wskaźników dostępnych dla trendów handlowych.

Balbalic Volume (OBV)

Saldo wolumenu lub OBV jest wskaźnikiem, który mierzy tendencję wolumenu dla zabezpieczeń.

Wolumen jest ważnym dodatkowym środkiem, który służy do potwierdzania tendencji cenowych poprzez ustalenie, czy występują one w dużej czy niewielkiej liczbie transakcji. Co do zasady, duża liczba transakcji towarzyszących trend uptrend jest sygnałem wspierającym dla tego trendu, i to samo dla niewielkiej liczby transakcji z trendem spadkowym.

Octoding

Najlepsze ustawienia nie są dostępne, ponieważ zależy to od rodzaju trendu, w którym znajduje się rynek. Teraz, gdy znasz wskaźniki trendu, na pewno ci się uda.

Post Wskaźniki trendów pojawiły się po raz pierwszy w G-Forex.net.