Trader Victor Niederhoffer

Victor Niederhoffer stał się sławny w kręgach specjalistów rynku, między innymi ze względu na historię jego porażki i ponownego wejścia na szczyt. Po zbudowaniu kapitału na giełdzie i inwestowaniu, często koncentruje się na strategiach ryzyka. Jednocześnie wiele z jego operacji było tak udanych, że sam George Soros powierzył mu swoje pieniądze. Znany jest również jako autor książek popularnych wśród handlowców i finansistów. W szczególności, "praktyka spekulacji Stock" przez Victor Niederhoffer i "uniwersytety Stock Spekulator" są uznawane Bestsellery, które są uważane za obowiązkowe do czytania.

Ten człowiek, który jest jednym z liderów w zarządzaniu funduszami hedgingowymi, urodził się w Nowym Jorku do policjanta Brooklynu i nauczyciela. Pierwszy zauważalny wpływ na przyszły wybór B. Niederhoffer jego kariery został dostarczony przez jego dziadka Martina-przedsiębiorca giełdowy zaznajomiony z J. Livermore. Jego pasja do tenisa i zwycięstwo w wielu prestiżowych turniejach pod warunkiem Victor z stypendium Harvarda. Jako student, był poważnie zainteresowany w squasha-w tym sporcie on również kilka razy osiągnięte tytuły mistrzowskie.

Rozpoczęcie kariery na giełdzie Victora Niederhoffer

Jego kariera na giełdzie rozpoczęła się w 1965, kiedy jeszcze się studiował. Z kapitałem początkowym około $400, Niederhoffer współzałożył Niederhoffer, Cross i zeckhauser, Inc. z Frank Cross. Ukończył Harvard, a następnie uzyskał doktorat z Uniwersytetu w Chicago i wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim. Tematem jego prac naukowych była poświęcona wahaniom cen: Idea ich arbitralnej natury, która była powszechna w tym czasie, kontrastuje przekonanie, że ich dynamika została ustalona i przewidywalna.

Pod koniec lat 70-tych i na początku lat 80-tych stał się ściśle zaangażowany w handel metalami szlachetnymi, a następnie przeniósł się do instrumentów o stałym dochodzie i rynku walutowym. Jego zyski pozwoliły mu znaleźć własną firmę, Niederhoffer Investments, która później przyniosła mu status czołowego eksperta w zakresie kontraktów terminowych i opcji. Osiągnięcia w tej dziedzinie były tak znaczące, że Niederhoffer Investments zwrócił uwagę J. Soros, który zarejestrował 10 000 000 depozyt dolara z firmą. Ponadto, syn Sorosa Jonathan studiował przez długi czas z Niederhoffer.

Victor Niederhoffer pozostał liderem aż do 1997, kiedy stracił znaczną część kapitału w wyniku nieudanych inwestycji na rynkach wschodzących. Gwałtowny spadek na rynku amerykańskim, który miał miejsce w październiku tego samego roku, całkowicie zrujnowany. Przez następne trzy lata był zaangażowany w Dziennikarstwo i bookwriting, a w 2001 roku były inwestor zbliżył się do niego z ofertą powrotu do sfery zarządzania kapitałem. Fundusz offshore powierzony Niederhoffer wzrósł z 2 000 000 do 345 000 000 w ciągu roku. Nowy impuls kariery pozwolił mu wrócić do górnych echelonów świata finansów. W 2006, ponownie otworzył własny Fundusz dla amerykańskich inwestorów.

Książki Victor Niederhoffer

  1. Victor Niederhoffer uniwersytety Stock spekulator Pobierz
  2. Victor Niederhoffer praktyce spekulacji czas pobrania
VN: F [1.9.22_1171]