finaner Peter Lynch

Peter Lynch jest jednym z najjaśniej członków tej samej generacji guru finansowych, jak Bill Gross, Victor Niederhoffer i Jack Schwager. Ten amerykański biznesmen i inwestor giełdowy jest absolwentem Boston College i Wharton Business School na Uniwersytecie w Pensylwanii. Ważną rolę w jego działalności zawodowej grano w pracy w międzynarodowej korporacji finansowej Fidelity inwestycje-w rzeczywistości, najbardziej udanych funduszy inwestycyjnych na świecie. Równie dobrze znane są książki Piotra Lynch, „Playing Wall Street” i „walka z prądem”.

Work w: Fidelity Investments

Peter Lynch dostał staż w Fidelity Investments w 1966. Nie mniej ważne, zatrudnienie to było związane z znajomą z prezesem firmy: jako młody człowiek, Lynch dorabiał w klubie golfowym w stanie Massachusetts, gdzie grał. Początkowo do obowiązków nowego finanera należało analiza przemysłu chemicznego, produkcji papieru i publikacji.

Po ukończeniu studiów, Peter Lynch służył przez dwa lata w armii, a następnie wrócił do wierności Investments jako pełnoetatowy pracownik. Zakres jego odpowiedzialności poszerzył się o sektor włókienniczy, wydobywczy i metalurgiczny, oprócz przemysłu chemicznego. Z biegiem lat, Drabinka kariery doprowadził Lynch do stanowiska dyrektora badań i analiz.
Zarządzania Funduszem Magellan.

Począwszy od 1977, Peter Lynch został mianowany dyrektorem ówczesną mało znanego Funduszu Magellan, który miał aktywa w sumie $18 000 000. Podczas 13 lat zarządzania funduszami, finaner udało się przekształcić tę kwotę na 14 000 000 000 dolarów i ponad 1000 pozycji wymiany. W tym okresie, Magellan, średnio, zdobył 29,2% zysków.

Przy obliczaniu statystyk dla 20 lat w 2003, okazało się, że tempo wzrostu tego funduszu powierniczego były najwyższe w historii organizacji tego typu. Peter Lynch poczyniła również wybitne postępy z Philip Morris, Volvo, Ford, MCI, General Electric, Lowe i inne. Według inteligentnego inwestora Jason Zweig, Lynch jest godny legendarnego inwestora statusu. W wieku 46 lat, wybitny finaner postanowił wycofać się i poświęcić się filantropii.

Metoda inwestycyjna i książki Peter Lynch

Książki należące do Petera Lyncha są pobierane i kupowane przez setki egzemplarzy każdego dnia-sukces tego utalentowanego inwestora jest wielkim wzorem do naśladowania. Analizuje on analizę przemysłu i sytuację finansową przedsiębiorstwa, jak również obserwacje, a także główne wskaźniki w swojej działalności. Według Lyncha, uważny laika czasami może wykryć obiecujące firmy, nawet zanim zostaną one skierowane przez „rekiny z Wall Street”.

Peter Lynch skupia się również na wytrzymałości i zdolności do słuchania profesjonalistów. Właściwie, chętnie podziela „techniczne” niuanse swojego podejścia do zarabiania pieniędzy w publikacjach i podczas przemówień. Wyczerpująca Charakterystyka wielu tajemnic giełdowych jest obecna w książce „Metoda Petera Lyncha”; „Replay Wall Street” jest również popularny wśród przedsiębiorców i inwestorów właśnie ze względu na dbałość o szczegóły i praktyczne porady. Metody oferowane przez eksperta do oceny i interpretacji wskaźników finansowych mogą być opanowane przez prawie wszystkich, niezależnie od dostępności specjalistycznej edukacji. Równie dobrze znana jest publikacja Petera Lyncha „walka z prądem”.

Nadzwyczajne nastawienie Lyncha i absolutny racjonalizm pomogły mu opracować skuteczne podejście do inwestowania w oparciu o staranność, uważność i otwartość na nowe informacje. Dzisiaj, wiele z jego książek można kupić tylko, ale także pobrać: „Metoda Peter Lynch” i „Play Wall Street”, w szczególności, stały się powszechne w sieci.

  1. Peter Lynch Metoda Peter Lynch. Strategia i taktyka indywidualnego inwestora do pobrania
  2. Peter Lynch do powtórki Wall Street Pobierz

Formuła sukcesu Petera Lyncha

VN: F [1.9.22_1171]