101.000 Blue Chips Rosji to akcje firm, które mają długą historię stabilnej pracy. Rosyjskie blue chipy są popularne wśród inwestorów ze względu na ich niezawodność. Akcje, które są uważane za blue chipy zwykle mają następujące wspólne cechy:

Duża kapitalizacja. Wartość rynkowa blue chipów wynosi zwykle 10 miliardów dolarów lub więcej. Długa historia wzrostu. Blue chipy mają solidną historię zrównoważonego wzrostu i dobre perspektywy na przyszłość. Składnik indeksu rynkowego. Akcje te są częścią głównych indeksów rynkowych giełdy, na której są przedmiotem obrotu. Dywidendy. Nie wszystkie spółki blue-chip wypłacają dywidendy, ale wiele z nich to regularne wypłaty dla akcjonariuszy. 101 000 Subskrybowanie Blue Chips Rosji Gazprom; Sberbank; Nornickel; Lukoil; MTS; Magnes; Tatneft; Novatek; Yandex; Rosnieft. 101.000 Inwestorzy znajdują szereg korzyści w zakupie akcji blue-chip. Na przykład, mają niską zmienność. Pomimo faktu, że ugruntowane blue chipy nie są odporne na spowolnienie gospodarcze, nie są one łatwe do wstrząsnięcia nawet w czasach niestabilności rynku.

Top-3 blue chipy Federacji Rosyjskiej

O firmie energetycznej Gazprom zna każdego Rosjanina. Korporacja produkuje, przetwarza i sprzedaje gaz ziemny. Połowa papierów wartościowych spółki jest w posiadaniu państwa. Prezesem emitenta jest Alexey Miller. W 2020 r. emitent zwiększył wypłatę dywidendy do 16 rubli za papier. Przedsiębiorstwo jest uważane za wiarygodny instrument finansowy dla inwestycji długoterminowych.

O Sberbank zna nie mniej ludzi, więc nie ma sensu reprezentować firmy. Bank opanowuje wszystkie nowe usługi: oferuje ubezpieczenia, telekomunikację, e-commerce, medycynę. W 2018 roku została uznana za najdroższą rosyjską markę. Połowa papierów emitenta jest przeznaczona do Banku Centralnego. Od 2014 r. pozytywnej dynamiki cen akcji banku.

Nornickel Corporation zajmuje się górnictwem i hutnictwem. Emitent jest wiodącym na świecie producentem palladu i zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu produkcji niklu. Emitent jest właścicielem głównych zakładów produkcyjnych w Norilsk, Talnah, Półwysep Taimyr, Kayerkan i Dudinka. Kapitalizacja korporacji wynosi 396 000 000 USD i ponad 83 000 USD. Dlatego korporacja jest jednym z trzech najlepszych blue chipów w Rosji na giełdzie. W przyszłości Nornickel zamierza rozpocząć projekt miedzi Chita. W związku z tym przychody mają wzrosnąć o 7%.

Post Blue Chips Rosji pojawił się po raz pierwszy w G-Forex.net.