Nie Precter Jr.

Amerykański analityk finansowy Robert R. Precter stał się sławny przede wszystkim ze względu na skuteczne prognozy oparte na Elliott Wave Theory. Znaczna część materiału przewidywania rynku została opublikowana w Elliott Wave teoretyk Gazette, który został opublikowany od 1979.

Założyciel Elliott Wave International i nowej biblioteki Classics, on również służył w Radzie Gubernatorów rynku techników stowarzyszenia i był nawet prezes organizacji na rok. Ma 14 książek, w tym jeden współautorem; jego Conquer Crash jest nazwany bestsellerem przez New York Times. Ponadto był redaktorem dwóch popularnych amerykańskich publikacji profilowych. Nie mniej znane jest wspólne dzieło Alfred Frost i Robert Precter "Wave zasada Elliot", które można pobrać na wielu rynkach finansowych witryn.

Biografia Roberta Prectera Jr.

Biografia Roberta Prectera jest dowodem na to, że nie musisz być ekonomistą, aby odnieść sukces na rynkach finansowych. Ukończył Yale University z tytułem licencjata z zakresu psychologii, a jego zainteresowanie giełdowego jest czytać dzieła Ralph Nelson Elliott. Ponadto Robert Precter wielokrotnie zauważył, że w istocie rynki finansowe są ucieleśnieniem psychologii masowej. W 1975, wziął pracę techniczną w Merrill Lynch, Bank of America finansowych podziału zarządzania majątkiem, a cztery lata później opuścił firmę i stał się wyspecjalizowanym dziennikarzem. Przewidując pozornie mało prawdopodobne odwrócenie tendencji na giełdzie i rynku złota, Precter szybko zyskał wielu zwolenników.

Popularność i podejście Roberta Prectera wzrosły w 1984, po tym jak zdobył mistrzostwo USA, zdobywając 444% zysków. Z kolei, po "Black Monday" w 1987, liczba abonentów Elliott Wave teoretyk wzrosła wielokrotnie, osiągając 20 000 ludzi. Wielu współczesnych zauważył, że Precter zrobił więcej, aby popularyzować idee Elliotta niż ktokolwiek inny w historii.

Kilka publikacji ekonomicznych, zwłaszcza Financial News Network (CNBC), nazwał go "finansowym guru lat 80." Jak na ironię, niektóre artykuły w tym okresie sugerują nawet, że jego przewidywania są same w sobie "zmuszając cytaty do poruszania się w odpowiednim kierunku". Jako zwolennik analizy technicznej, Precter z pewnością kłóci się z takimi twierdzeniami.

VN: F [1.9.22_1171]