Nicholas William Leeson zdobył mieszane sławy: jego shenanigans doprowadziły do upadku Barings Bank, najstarszy Bank Handlowy w Londynie. Leeson został skazany na sześć i pół roku więzienia za nielegalne transakcje finansowe, ale zdanie zostało później zamienione na cztery lata. W sumie, Leeson spowodował szkodę finansową Barings Bank, który był prawie dwa razy kapitału banku.

Po służbie w 1999, Nicholas Leeson został szefem irlandzkiego klubu piłkarskiego Galway United. Chce odkupić się publicznie poprzez wygłaszanie przemówień na temat zarządzania ryzykiem i odpowiedzialności korporacyjnej. Leeson również uczestniczył w Celebrity Project TV Celebrity Apprentice Irlandii i napisał dwa autobiograficzny książek, z których jeden został ekranowany.

Nicholas Leeson urodził się i spędził dzieciństwo na przedmieściach Londynu, Watford; przed Barings, pracował dla prywatnego banku Coutts co i amerykańskiej firmy finansowej Morgan Stanley. Po czterech latach sukcesów w Barings Bank, został awansowany do Chief Futures Manager w SIMEX Singapur. Zgodził się przenieść na stanowisko dopiero po zaprzeczył brytyjskiej licencji ze względu na błędną reprezentację danych na jego CV. W 1994 został aresztowany za nieprzyzwoite postępowanie.

Ponieważ 1992, Leeson wykorzystał korporacyjny błąd systemowy w przypadku oszustwa. Na początku, działalność ta była nawet opłacalna: na przykład, jedna z transakcji przyniósł Bank 10 000 000 funtów. Jednak wkrótce jego szczęście odwrócił się od niego i zaczął nosić kolosalne straty, które przekształcił się w skandal i cztery lata więzienia.

Poważnym testem w biografii Mikołaja Leeson był rak: zdiagnozowano go podczas służąc jego zdanie w Singapurze. Władze i lekarze dołożyć wszelkich starań, aby niesławny więzień odzyskać, a wkrótce udało im się osiągnąć remisji. Te wydarzenia Nicholas Leeson również opisane w jednej z książek.

VN: F [1.9.22_1171]