Nicholas Taleb (Nassim)

Nassim Taleb zasłynął z wielu osiągnięć w handlu na rynkach finansowych, a także jego niezwykłe poglądy na temat gospodarki światowej. Jego książki na temat teorii szans są bardzo popularne wśród czytelników. Według czasów niedzielnych, wśród najbardziej wpływowych dzieł od czasów II wojny światowej niemożliwe jest nie wspominając o "Black Swan" Nassim Nicholas Taleb, a jego "anty-kruche" otrzymała pozytywne opinie dzięki rewolucyjnej poglądów na temat rozwoju społeczeństwa .

Znany finaner jest amerykańskim pochodzenia libańskiego. Nassim Nicholas Taleb urodził się w Amion w rodzinie onkologa; podczas zbrojnego konfliktu cywilnego w Libanie, on i jego rodzice zostali deportowani. Rodzice Nassim Taleb zostali przyznani na francuskie obywatelstwo, co pozwoliło mu uczestniczyć w zajęciach w szkole francuskiej. Studiował i ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Paryskim i ukończył szkołę biznesową Wharton na Uniwersytecie Pensylwanii. Nassim Taleb płynnie w języku arabskim, angielskim francuskim, mówi po hiszpańsku i włosku na poziomie potocznym, może czytać aramejski, grecki, hebrajski i łaciński.

Kariera finansowa Nassim Taleb

Jego sukces w finansach jest niezaprzeczalny: zyskał niezależność finansową podczas kryzysu 1987 i pozostał jednym z najbardziej udanych menedżerów w 2007-2008 recesji. Główną cechą wyróżniającą jego strategii jest skuteczne zabezpieczenie ryzyka wystąpienia nieprawdopodobnych zdarzeń. Podejście to jest sformułowane przez Nassim Taleb w "Black Swan": Przeczytaj tę książkę dziś polecam wszystkim specjalistom, których działalność jest w taki czy inny sposób związane z gospodarką. Kariera Taleb w finansach obejmuje stanowiska Top managera i handlowca w Suisse UBS, First Boston, Calyon, Deutsche Bank, BNP Paribas, a także handel na Chicago Mercantile Exchange i założenie empirica Capital.

Dla samego guru finansowego, kapitał wielomilionowe, który zdobył, jest przede wszystkim środkiem do osiągnięcia niezależności. Jednocześnie uważa, że edukacja, nauczanie i badania naukowe w dziedzinie "epistemologii szans" są jego głównym powołaniem. Taleb poświęcił większość swojego czasu na jego pracę w tych dziedzinach od 2004. Pomimo tego, w ostatnich latach służył jako główny doradca ekonomiczny w Universa Investments, spółka inwestycyjna założona przez jego empirica Capital partnera Mark Spitznagel. Organizacje zarządzające funduszami kontrolowane przez Universa Investments wykazały zyski w wysokości 65 do 115%-i to jest sprzeczne z tendencją tendencji kryzysowych w 2008.

Książki Nassim Taleb

Seria dzieł tego autorytatywnego analityka, o nazwie Incerto, zawiera cztery tytuły. Pierwsza znana książka Nassim Nicolas Taleb "Fooled by Chance" została opublikowana w 2001. Ta edycja poświęcona jest niedoszacowaniu chaotycznych i losowych czynników w życiu. Między innymi, wśród wypadków, które były niemożliwe do przewidzenia i które radykalnie wpłynęły na świat, autor szereguje wynalazek Internetu, wojen światowych, upadku ZSRR i wydarzeń z 9 września 2011. "Fooled by Chance" Nassim Taleb są zawarte w listach obowiązkowych czytać książki według kilku wydawców.

W profesjonalnej biografii Nassim Taleb "Black Swan" to tytuł książki, a także termin używany do odwoływania się do wydarzeń, które nie są przewidywalne. Obecny światowy model gospodarczy i polityczny jest praktycznie bez ochrony przed takimi zdarzeniami. Finaner charakteryzuje taktykę rozwiązywania problemów praktykowane przez współczesnego społeczeństwa jako zwalczanie objawów. Jego zdaniem zamiast budowania zrównoważonego systemu rozgałęzionego z różnorodnymi modelami aktywności i strategii, postuluje się postawę i monotonię, co stoi w sprzeczności z głównymi pozycjami zarządzania ryzykiem. Książka "Black Swan" Nassim Taleb jest odczytywana i pobierana przez tysiące ludzi na całym świecie. Filozoficzne i praktyczne aspekty tej teorii są prezentowane w książce Procrusto Bed, opublikowanej w 2010.

Nassim Taleb mówi również o tajemnicach zrównoważonego rozwoju w najnowszej pracy. Rokiem publikacji nowej księgi jest 2012. Przeczytaj "Anti-fragileness" przez Nassim Taleb doradza większości menedżerów i biznesmenów. "Anty-fragileness" jest zdolność do utrzymania wydajności w nieprzewidzianych okolicznościach, których występowanie jest statystycznie nieuniknione. Popularność książki jest niezaprzeczalna: według największych sklepów internetowych, "Anti-fragileness" przez Nassim Nicolas Taleb jest kupiony i pobrany przez setki egzemplarzy dziennie. Ponadto, książka ta została wymieniona na liście bestsellerów nowojorskiej Times dla 36 tygodni.

Książki Nassim Taleb

  1. Nassim Taleb anty-kruche Download
  2. Nassim Taleb Black Swan Pobierz
  3. Nassim Taleb Fooled przez Chance Pobierz

Występ wideo Nassim Taleb

VN: F [1.9.22_1171]