Forexdemo

M\’L5 dla manekinów: Co musisz wiedzieć

Istnieje wiele zautomatyzowanych systemów – niektóre są bezpłatne, a niektóre są bardzo drogie. Jest to własny język kodowania platformy handlowej Metatrader 5, zaprojektowany specjalnie do automatyzacji handlu i tworzenia wskaźników. Aby utworzyć EA, musisz strategię, która działa i jest dobrze przetestowana. Strategia ta zostanie następnie zakodowana w programie MT4/5, aby handlować w Twoim imieniu. W tym materiale znajdziesz informacje o mql5 dla manekinów.

Strategia handlowa

Najpierw musisz zdecydować, co zrobi EA – śledzić wymagany wskaźnik, a po spełnieniu warunków, których potrzebujesz (lub spełnić określone warunki) zamknie transakcję (krótka sprzedaż / zakup długoterminowy), w zależności od aktualnego warunku, który został ustalony.

Powyższe nazywa się strategią handlową. Zanim będziesz mógł napisać EA, musisz najpierw opracować metodę handlową, którą chcesz zautomatyzować. Chcemy, aby nasze EA otworzyło długą pozycję (kup), gdy MA-8 wzrośnie, a koszt podchodzi do niego i jest mieści. Krótka pozycja (sprzedaż), gdy MA-8 spada, a koszt jest poniżej tego poziomu. Zamierzamy również zastosować inny wskaźnik o nazwie Średni ruch kierunkowy (ADX) z okresem 8, który pomoże nam również określić, czy rynek jest trendy, czy nie. Robimy to, ponieważ chcemy wejść w handel tylko wtedy, gdy rynek jest w trendzie, i zrelaksować się, gdy rynek się porusza (tj. nie we właściwym trendzie). Aby to zrobić, uruchomimy transakcję tylko wtedy, gdy powyższe warunki zostaną spełnione, a ADX jest więcej niż 22. Jeśli tak jest, ale jest spadek lub ADX mniej niż 22, nie będziemy handlować, nawet jeśli warunek B został spełniony. Musimy EA szukać opcji kupna / sprzedaży dopiero po utworzeniu nowego baru, a my upewnimy się, aby otworzyć pozycję do zakupu, jeśli warunki zakupu są spełnione i nie ma jeszcze otwartej pozycji.

Teraz, gdy strategia jest opracowywana, nadszedł czas, aby zacząć pisać nasz kod. Szczegółowe instrukcje dotyczące pisania kodu można znaleźć w domenie publicznej na żądanie „kod mql5 dla manekinów.”

Wniosek

Co pamiętać o doradcach, nigdy nie jest uniwersalny. Niektórzy doradcy pracują na rynku trendów i tracą pieniądze przede wszystkim na rynku bocznym. Niektórzy doradcy będą działać bardzo dobrze na linii bocznej

Exit mobile version