Jean Paul Getty

Amerykański przemysłowiec Jean Paul Getty (Jean Paul Getty) poszedł w historii jako milionerem z złym charakterem. Urodzony w 1892, w wieku 65 lat, został nazwany "najbogatszym żywym Amerykaninem". Tytuł ten został mu przyznany przez redaktorów magazynu Fortune. Ponadto, w 1966 Księgi rekordów Guinnessa, Getty został wymieniony jako najbogatszy na świecie prywatny obywatel. W tym roku jego majątek został oszacowany na około $1 200 000 000. Z kolei, w momencie jego śmierci, zdobył ponad 2 000 000 000-w zakresie nowoczesnych kursów walutowych, jego kapitał będzie $8 200 000 000.

Księga Guinnessa z 1996 nazwał ją 67th najbogatszych amerykańskich w historii-a status uczestników rankingu oszacowano na podstawie procentu produktu narodowego brutto. Dla porównania, po upływie dwóch lat wcześniej, miliarder Howard Hughes opuścił około 2 500 000 000 w nowoczesnym odpowiednikiem. Ten ostatni był znanym filantrop, podczas gdy Getty był znany z patologicznego skąpstwa.

Być może najgorsze przejawem tej jakości w biografii Jean Paul Getty jest porwanie jego wnuka Jana Pawła Getty. Porywacze, którzy domagali się okupu 17 000 000, otrzymali ostre odrzucenie od miliardera. Wyjaśnił to prasie przez fakt, że decyzja o podjęciu przestępców zagrozi zdrowiu pozostałych 13 wnuków, a także innych krewnych. Kilka miesięcy później, Rodzina Getty został wysłany pudełko zawierające ucho Jana Pawła, a także notatkę zagrażającą powrotu porwany nastolatek "w częściach". W tym samym czasie, kwota okupu spadła do 3 200 000. W końcu, Jean Paul Getty zgodził się zapłacić przestępców, ale nie przed on zburzyłem kwotę do 3 000 000. Część $800 000 okup zawdzięcza swojemu synowi, Ojcu J. Paul Getty-poniżej 4%.

Jean Paul Getty jest synem George'a Franklina Getty, patriarchy dynastii potentatów ropy naftowej, która rozpoczęła działalność rodzinną. Jean Paul kształcił się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Kalifornii, Berkeley i Magdalene College. Spędził swoje letnie wakacje pracując w polach naftowych ojca. W 1916 roku zrobił pierwszy milion, zarządzając spółką Tulsa. Rozwój Field w Oklahomie, który był obsługiwany przez Tulsa, był krytyczny dla jego sukcesu. Jednak w 1917 Jean Paul Getty postanowił przejść na emeryturę i poświęcić się świeckim życiu. Pomimo faktu, że bardzo szybko przyszedł do zmysłów i wrócił do biznesu, szacunek jego ojca został utracony. Umierając, George Getty powiedział swojemu synowi, że jest bezużytecznym biznesmenem i może zrujnować biznes rodzinny. Jednak historia wykazała, że był zły.

Historia sukcesu Jean-Paula Getty'ego

Podczas wielkiego kryzysu, Pacific Western Oil Corporation nabyła Pacific Western Oil Corporation i rozpoczęła przejęcie Mission Corporation, proces, który trwał do 51 roku. W 1967, wszystkie przejęcia zostały dołączone do Getty Oil. W 1949, zapłacił Ibn Saud więcej niż dziewięć i pół miliona w gotówce i zobowiązał się zapłacić 1 000 000 w roku na działkę w pobliżu Kuwejtu. Cztery lata później i ponad $30 000 000, olej został znaleziony w okolicy. Pole przyniósł około 16 000 000 baryłek rocznie. W rzeczywistości, to było to porozumienie, które później zwrócił się Jean Paul Getty w najbogatszym Amerykaninem swego czasu. W celu dalszego zarabiania pieniędzy na Bliskim Wschodzie, nawet nauczył się arabskiego.

Ekscentryczny miliarder zyskał złą reputację, ale nie może odmówić obecności Acumen biznesu i zdolność do zarządzania pieniędzmi. Jeden z najbardziej znanych książek Jean Paul Getty "jak stać się bogatym" został opublikowany w Chicago w 1965. Dziś jest to uznany bestseller i książka Desktop dla ekonomistów i handlowców giełdowych.

Jean-Paul Getty książki

  1. Jean Paul Getty jak zostać Rich Pobierz
VN: F [1.9.22_1171]