analityk i przedsiębiorca Warren Buffett

Według wielu analityków i handlowców, Warren Buffett jest najbardziej udanych inwestorów na giełdzie naszych czasów. Za swój talent inwestycyjny, który pomógł mu być na szczycie, był nawet nazywany "Oracle z Omaha".

Zawsze był zaangażowany w analizę fundamentalną i przy wyborze obiektów do inwestycji kieruje się produkcją i wynikami finansowymi firm. Przy jego własny wstęp, on wola utrzymywać dobry zapasy do oni są zyskowny.

Biografia Warrena Buffetta

Warren Edward Buffett (czasami jego nazwisko jest napisane jako "Buffett") w dniu 30 sierpnia 1930 w Omaha, Nebraska. Jego ojciec był maklerem i aktywnym członkiem partii Republikskiej. Jako dziecko, ma wielką pamięć dla liczb: mógł zapamiętać ludność różnych amerykańskich miast od pierwszego czasu.

W wieku 11 lat zainteresował się pracą ojca i najpierw próbował swoich sił w spekulacjach, połączył siły ze swoją siostrą Doris, kupując trzy akcje Cities Service za $38 każdy. Po sprzedaży akcji, gdy cena wzrosła do $40, zrobił zysk $5, ale tydzień później cena tych akcji wynosiła $200, a Buffett nadal uważa, że sprawa jako głównej lekcji inwestowania-cierpliwość jest nagradzana.

Po tym jak jego ojciec zostaje kongresman, jego rodzina przenosi się do Waszyngtonu. Warren jest ciągle w poszukiwaniu nowych rodzajów zarobków: zaangażowany w dostarczanie gazet, dzierżaw gruntów dla rolników, organizuje firmy do naprawy maszyn używanych.

Po ukończeniu szkoły średniej, Buffett sprzedał swój biznes za $1 200 do weterana wojny wietnamskiej i rozpoczął naukę w Wharton School of Finance and commerce. Uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie w stanie Nebraska.

Buffett kontynuuje studia na Uniwersytecie Dystryktu Kolumbii. Jego mentor był wybitny ekonomista i profesjonalny inwestor Benjamin Graham. Należy zauważyć, że Benjamin Graham, jeden z niewielu ludzi, którzy mieli znaczący wpływ na Buffett i odegrał znaczącą rolę w jego życiu.

Książka Grahama "rozsądny inwestor" Buffett wielokrotnie nazywany najlepszą książkę napisane na temat finansowy w historii. Ale pod koniec studiów, Graham doradza młodemu absolwentowi, aby wrócić do Omaha, i udać się do pracy w biurze maklerskich z ojcem.
Warren Buffett
Buffett rozpoczął swoją karierę biznesową w rodzinnej Omaha, prowadząc seminaria na temat zasad i zasad inwestowania. Na seminariach, często wspominał GEIKO, nie wiedząc, że był własnością nikogo innego niż jego Mentor, Benjamin Graham.

Ale dopiero kilka lat później Graham zaprosił Warren do swojej firmy jako analityk, gdzie pracował przez dwa lata.
Po tym, Warren Buffett decyduje, że nadszedł godzina "Self-pływanie" i organizuje w 1956 jego firma Buffett Associates, w którym jego akcje zostały wykonane przez członków jego rodziny i przyjaciół, inwestowanie 25 000. Dolarów. Sześć miesięcy później, kapitał potrojony.

Buffett zawsze podąża za jego zasadą inwestowania tylko w firmach, które są dobrze zarządzane.

W 1965, nabył straty podejmowania fabryki tkania Berkshire Hathaway, który w przyszłości rozpocznie szybką działalność inwestycyjną. Do tej pory, Berkshire Hathaway kontroluje 42 firm, które według dokumentów przechodzą jako podziały.

Teraz Warren Buffett jest Idol i żywą legendą dla wielu biznesmenów i handlowców. Jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie z fortuną 38 000 000 000. dolarów, ale nadal ciężko pracować i zarabiać pieniądze.

Jego życie osobiste nie jest pełne ostrych chwil i oszałamiających dramatów: on nadal mieszka w Omaha, w domu kupił w 1950 za $31 000, woli tanie Restauracje i Coca-Cola i nie interesuje nowoczesnych technologii.

W swojej woli, Buffett wskazał, że jego rodzina otrzyma tylko niewielką część jego fortuny, a większość pójdzie na cele charytatywne.

Warren Buffett książki

Warren Buffett jest autorem kilku książek, w których przedstawia swoje poglądy na temat działalności inwestycyjnej i udziela porad dotyczących pomyślnej pracy na rynku finansowym. Książki jak "Powrót do szkoły! Bezcenne lekcje wielkiego biznesmena i inwestora, "Tao Warren Buffett", "eseje na inwestycje, Finanse korporacyjne i zarządzanie korporacyjne" od dawna nabył status klasyków literatury finansowej, a jego Downa Cytaty można znaleźć w otwartych przestrzeniach Internetu i innych mediów.

  1. Buffettology do pobrania
  2. Warren Buffett Snowball: Warren Buffett i życia biznesowego do pobrania
  3. Warren Buffett w esej na inwestycje, Corporate Finance i zarządzanie firmą Download
  4. Warren Buffett jak 5 dolarów skręcić w 50 000 000 000 pliki do pobrania