Amerykański przedsiębiorca giełdowy, inwestor i analityk finansowy Mario Gabelli w 2006 wziął 346th pozycji w rankingu najbogatszych Amerykanów według Forbes. Jego aktywa netto oszacowano na miliardów dolarów na 2011.

Dziś finaner jest znany przede wszystkim jako założyciel, prezes i przewodniczący zarządu organizacji inwestycyjnej GAMCO Investors. Założona w 1977 jako Dealerstwo, rozwinęła się w korporacji z rozgałęzionym pakietem usług i $30 000 000 000 w stolicy. Praca Mario Gabelli's w GAMCO jest wypłacana na prowizję: w 2006, zdobył $58 200 000, więcej niż jakikolwiek inny Top Executive na Wall Street. Rok później Komisja za swoje usługi wyniosła 70 900 000.

Biografia Mario Gabelli

Mario Joseph Gabelli urodził się w 1942 w Bronx, syn włoskich imigrantów. Wykształcenie odebrał w szkole jezuitów w Fordham Prep. Jak sam Mario Gabelli wspomina, nawet jako dziecko bawił się ze względu na czytanie artykułów na tematy gospodarcze, i kupił swoje pierwsze udziały w wieku 13 lat. Przyszły finaner zapewnił stypendium na studia na Uniwersytecie Fordham, który ukończył z wyróżnieniem. Ponadto Gabelli otrzymał MBA z Columbia University School of Business.

Po ukończeniu Uniwersytetu, objął stanowisko analityka finansowego i w Loeb, Rhoades'Co. Jego pierwszą specjalnością był rynek części samochodowych i sprzętu rolniczego; został później powierzony nadzorowanie mediów i radiofonii i telewizji. Badając firmy, zastosował teorię inwestycyjną opartą na wartości opracowaną przez Benjamina Grahama i Davida Dodda. Po kilku latach pracy, Mario Joseph Gabelli zaproponował własną wersję tego modelu badań rynkowych i wyceny.

W 1976, założył firmę brokerską Gabelli'Co, a następnie utworzenie GAMCO Investors. Przez 1981, portfel spółki zawierał 81 rachunków o łącznej stolicy około 33 000 000. Cechą podejścia Gabelli było zarobki w przedsiębiorstwach, których działalność była na spadku i które zostały później wchłonięte przez inne przedsiębiorstwa. Pomimo niektórych pesymizmu o takiej strategii, pozwoliło finansicy przynieść dochody inwestorom nawet w latach, kiedy inni menedżerowie nie. Sam Mario Gabelli skomentował swoją metodologię następująco: "aby pozostać na powierzchni, nie potrzebuję rozwijającego się rynku".

Film o sukcesie Mario Gabelli, a także książek

  1. "Jak wygrać Grand Slam" przez Mario Gabelli Pobierz
  2. Księga Mądrości inwestycyjnej P. Crassus Pobierz za darmo
VN: F [1.9.22_1171]