LexaTrade

LexaTrade to broker funkcjonujący na rynku od 2018 roku. Jest częścią szwajcarskiej grupy Swisstone Group Ltd. i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Formalnie firma zarejestrowana jest w kraju Saint Vincent i Grenadyny, co może budzić pewne podejrzenia, jednak przyglądając się bliżej LexaTrade można dojść do wniosku, że jest to broker godny zaufania, oferujące wiele możliwości inwestycyjnych i instrumentów finansowych. 

Czy warto zaufać LexaTrade? Opinie i ostrzeżenia

Rejestrowanie działalności w tzw. rajach podatkowych nie jest już obecnie niczym wyjątkowym. Tak samo jest w przypadku LexaTrade, ponieważ ostrzeżenia dotyczące tej kwestii nie powinny być głównym wyznacznikiem przy wyborze brokera. LexaTrade już na pierwszy rzut oka wyróżnia się dużym profesjonalizmem i rzetelnością. Dba o dobro i bezpieczeństwo swoich klientów. Oferuje szereg rozwiązań inwestycyjnych, a także należyte wparcie i pomoc. Broker swoje usługi kieruje głównie do klientów polskich, brytyjskich, niemieckich i hiszpańskich. 

Lexa Trade jest pośrednikiem pomiędzy rynkiem inwestycyjnym a klientami, zatem transakcje przeprowadzane są tu w ramach technologii ECN. Broker nie ma bezpośredniego udziału w procesach kwotowania i składania zleceń. Co ciekawe, oferuje inwestorom dostęp do ponad tysiąca różnych produktów finansowych. Oczywiście do tych najbardziej popularnych zaliczyć można:

 • Akcje
 • Walut
 • Kryptowaluty 
 • Surowce
 • Metale szlachetne 

Inwestorzy mogą liczyć tu na dźwignię finansową wynoszącą nawet 1:3000. Broker zadbał także o przyjazny system płatniczy dla polskich klientów, którzy mają dostęp do serwisu Przelewy24, połączonego z najpopularniejszymi bankami w Polsce. Mimo to, wiele osób wciąż zastanawia się, czy wart inwestować z LexaTrade i jak odzyskać pieniądze, czy rozwiązywać wszelkie problemy na platformie. Jednak i w tej kwestii, na wielu czeka pozytywne zaskoczenie. Broker oferuje profesjonalną pomoc konsultantów, którzy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

LexaTrade – wypłaty, prowizje i opłaty

Broker LexaTrade posiada standardowe opłaty za usługi i oprócz tego dostarcza klientom bonusy i promocje. Każdy może tu skorzystać z bonusu wypłacanego za polecenie nowego klienta, czy premii za otwarcie konta, która aktualnie wynosi 30% pierwszej wpłaty. Minimalna wartość wypłaty środków w LexaTrade wynosi 50$ i można wypłacić jej równowartość w walutach typy złoty, euro, funt. Wszelkie procesy związane z przelewami środków objęte są tu profesjonalnymi systemami bezpieczeństwa i odbywają się bez zakłóceń, w szybkim tempie. 

LexaTrade nie nalicz opłat za samo dokonanie płatności, ale warto mieć na uwadze inne opłaty. Broker pobiera 5% wartości salda w przypadku klientów, którzy nie wykazali się żadną aktywnością przez okres 90 dni. Taka sama opłata dotyczy traderów, którzy w przeciągu jednego miesiąca nie dokonali co najmniej 4 transakcji. 

LexaTrade – logowanie i typy kont

By móc w pełno korzystać z wszystkich usług i narzędzi jakie oferuje platforma LexaTrade, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie brokera i potwierdzić swoją tożsamość. Zobowiązani będziemy do wypełnienia formularza, gdzie zostaniemy poproszeni o następujące dane:

 • Imię
 • Nazwisko
 • Hasło
 • Adres
 • e-mail
 • Telefon

Niezbędna będzie także akceptacja regulaminu, który warto dokładnie przeczytać. Broker poprosi także o załączenie skandu dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość oraz miejsce zamieszkania. W przypadku polskich klientów będzie to dowód osobisty, bądź paszport. Oczywiście LexaTrade gwarantuje inwestorom pełne bezpieczeństwa i nie udostępnia żadnych poufnych danych osobom trzecim. 

Broker poza intuicyjnym i przyjaznym serwisem internetowym dostarcza także wygodną aplikację mobilną, działająca zarówno na systemach Android, jak i iOS. Typy kont widniejące na stronie LexaTrade to:

 • Konto Start
 • Konto Silver
 • Konto Gold
 • Konto Platinum
 • Konto VIP

Każde z nich jest dopasowane do poziomu zaawansowania i wymagań danego inwestora. Konto Start zazwyczaj wybierane jest przez traderów, którzy dopiero uczą się inwestować, chcą od podstaw poznawać narzędzia, strategie i działanie rynków finansowych. Pozostałe opcje idealnie sprawdza się w przypadku zaawansowanych inwestorów, potrzebujących zaawansowanych narzędzi do analiz, fachowej pomocy analityków, większych dźwigni finansowych, cenią sobie szybkość wypłat. 

Czy warto inwestować z LexaTrade? Zalety i wady

Inwestycje na rynku finansowych zawsze obarczone są sporym ryzykiem, niezależnie od tego, jakiego brokera wybierzemy. Często możemy spotkać się z niesłusznie wystawionymi, negatywnymi opiniami na temat LexaTrade, ponieważ forum internetowe jest miejscem, gdzie każdym może podzielić się opinią i doświadczeniami. Należy jednak pamiętać, że są to jedynie subiektywne oceny, często niepokrywające się z prawdą. Mało doświadczeni traderzy zwykle kierują się emocjami i strachem w podejmowaniu decyzji. O powodzeniu inwestycji w ich przypadku zazwyczaj decyduje szczęście, które nie zawsze dopisuje. 

Inwestorzy wyróżniający się wieloletnim doświadczeniem w temacie tradingu zwykle bardzo pozytywnie wypowiadają się o LexaTrade. Kolejną, ważną do poruszenia kwestią jest fakt, że wielu oszustów wykorzystuje dobre imię uczciwych brokerów do wabienia klientów i wyłudzania pieniędzy. Zawsze warto być czujnym i uważnym. Nie korzystać z podejrzanych stron i aplikacji. Oficjalny serwis internetowy LexaTrade znajduje się pod adresem lexatrade.com. Tam też znajdziemy wszelkie informacje i regulacje prawne na temat tego brokera. 

Podsumowując, LexaTrade wydaje się być rzetelnym i godnym zaufania brokerem. Jednak to od samych inwestorów zależeć będą sukcesy, bądź niepowodzenia inwestycji. Każdy musi zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie podejmuje grając na giełdzie.