Forexdemo

John Morgan Jr.-wybitny przedstawiciel dynastii bankierów

John Morgan Jr.

Nazwa "John Morgan" była noszona przez dwóch wybitnych przedstawicieli amerykańskiej dynastii bankierów i przemysłowców. Pierwszy, John Pierpont Morgan (również w John Pierpont Morgan), był założycielem J. P. Morgan i co, największej firmy finansowej swojego czasu. Jego Biografia jest pełna kontrastów: jest znany jako spekulator pistolet i jednocześnie jako filantrop, który zrobił wiele dla rozwoju Metropolitan Museum, Harvard University i Muzeum nauk przyrodniczych. Ponadto sfinansował rozwój genialnego naukowca Nikoli Tesli, w wyniku czego przyczynił się on w znacznym stopniu do postępu naukowego.

Biografia Johna Morgana

Drugi J. Morgan jest jego synem, Johnem Pierpont Morgan Jr. Jednym z pierwszych osiągnięć historycznych potentat była budowa słynnego "rogu domu" na Wall Street 23, który służył jako nowe biuro J. P. Morgan i co. przez długi czas. Budynek jest obecnie wymieniony w amerykańskim krajowym rejestrze miejsc historycznych. Później, w 1924, założył również bibliotekę naukową P. Morgana, "rozwinęła się później w ważną instytucję kulturalną i naukową. W rzeczywistości projekt ten ucieleśniał pragnienie czci pamięci swego ojca, który zyskał sławę jako słynny kolekcjoner. Osobisty bibliotekarz Morgana, starszy Belle da Costa Green, przejął stanowisko dyrektora i kontynuował pracę zbierając rzadkie rękopisy.

Podobnie jak w przypadku ojca, wiele sukcesów Morgan Jr jest związanych z zarobkami z operacji wojskowych. Wiele Senior Fortune Morgan pochodzi z spekulacji wysyłki broni w czasie wojny domowej, która wybuchł w pierwszej połowie lat 1890. Z kolei podobną rolę w biografii Johna Pierpont Morgan Jr grał w pierwszej wojnie światowej. Mając znaczny kapitał rodzinny, bankier mógłby przeprowadzać manipulacje na poważną skalę. Po zainwestowaniu $12 000 000 i $50 000 000 w pożyczki dla imperium rosyjskiego i Francji, dostarczył również dostaw do Wielkiej Brytanii, kupując amerykańskie produkty rolne, przemysłowe i wojskowe.

Współczesnych historyków w większości zgadzają się z założeniami o niewypowiedziane Sojuszu "J. P. Morgan i co" i rządu USA w osobie ministra W. McEdand i prezydent Woodrow Wilson. Reparacje Niemiec pod koniec wojny również przeszedł przez Johna P. Morgan. Od 1914 do 1919, Morgan służył na pokładzie banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. W 1919 pełnił również funkcję tymczasowego przewodniczącego Komitetu ochrony meksykańskich papierów wartościowych, reprezentowanego przez amerykańskich, brytyjskich i francuskich bankierów. Po wykonaniu serii wizyt w Europie, stworzył warunki do późniejszego stania się jednym z głównych wierzycieli niemieckich i wielu rządów europejskich. W ogóle, sukces Synodów bankowości finansowej Morgan okazał się ważnym czynnikiem sukcesu amerykańskiej gospodarki na początku 20 wieku.

W 1920, przeniósł swój dom na Princes Gate, w pobliżu Imperial College London, do ambasady amerykańskiej. W 1938, budynek stał się rezydencją ambasadora USA Josepha Patricka Kennedy'ego SR., znanego biznesmena i ojca prezydenta USA Johna F. Kennedy.

Finansowanie nowej umowy prezydenta F. prezydenta Roosevelt kosztem majątku Johna Morgana jest niewątpliwie jednym z najważniejszych depozytów finaner w historii swojego kraju. Z jego rąk w pokonaniu wielkiego kryzysu w Stanach Zjednoczonych, on również finansowane reżimu Mussoliniego. Kwota pożyczek udzielonych włoskiej dyktatora szacuje się na 100 000 000 dolarów. Założona Morgan Stanley w połączeniu z biznesmenem Harold Stanley, Morgan również zarządzane liczne przedsiębiorstwa przemysłowe i finansowe, w tym U.S. Steel, ubezpieczenie Aetna Insurance i Northern Pacific Railway. Jednocześnie sponsorował liczne instytucje religijne i charytatywne, a także szpitale.

Wideo John Morgan JR:

VN: F [1.9.22_1171]
Exit mobile version