John Bogle

Głównym osiągnięciem Johna Clifton Bogle jest firma założona przez niego Grupa Vanguard. W czasie swego czasu jako przewodniczący zarządu, kwota majątku powierzonego grupie Vanguard osiągnęła $800 000 000 000. W tej spółce wdrożono koncepcję funduszy wspólnego inwestowania, opartą na priorytetowym znaczeniu dla interesów deponentów. Książki Johna Bongle są równie dobrze znane, w szczególności "fundusze wzajemne z punktu widzenia rozsądku. Nowe imperatywy dla rozsądnego inwestora. " Ta edycja, która osiągnęła status bestsellera, jest powszechnie uznanym klasykiem w swoim gatunku.

Biografia Johna Bogle

Rok urodzenia inwestora jest taki sam jak rok początku wielkiego kryzysu. Jego rodzina, która mieszkała w New Jersey w czasie, została w pełni dotknięta kryzysem gospodarczym. John Bogle zapewnił stypendium, które w pełni objęło jego edukację w szkole z internatem Blair Academy. Ukończył studia w Princeton, a następnie uczestniczył w kursach wieczorowych i niedzielnych na Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii.

W 1951 Bogle dołączył do Walter Morgan, założyciela Wellington Fund, jednego z najstarszych Fundacji w Stanach Zjednoczonych. Gwałtowny wzrost drabiny kariery na stanowisku szefa zarządu spółki Wellington Management zakończył się jednym z największych porażek w biografii John Bogle. Został zwolniony w wyniku "bardzo nieracjonalnych" fuzji przedsiębiorstw, a Wellington Management stracił około $600 000 000. "Jest jedna pozytywna rzecz o tym wstyd i niewyobrażalny błąd, który jest odbiciem niedojrzałości i przekonania nie potwierdzone przez żadnych faktów: nauczyłem się wiele", inwestor wspomina.

W 1974 John Bogle stworzył własną spółkę inwestycyjną, która została później opracowana, aby stać się drugim co do wielkości funduszem wzajemnym na świecie. Pod wpływem Yu. Nie E. Samuelson zainteresował się funduszami indeksowych i stworzył Vanguard 500 Index Fund, który pozostaje ważną częścią grupy Vanguard. Obecnie Bogle jest również członkiem Rady Nadzorczej Blair Academy i doradza jednemu z centrów Yale SOM. W 2005 otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Princeton. Między innymi, stał się znany ze swoich występów medialnych na temat perspektyw rozwoju funduszy indeksowych i ich zalet w stosunku do klasycznych funduszy inwestycyjnych. Uważa on za rozsądku i pragnienie prostoty być podstawą jego strategii inwestycyjnej. W 2004, magazyn Time wspomniał o nim w rankingu setek najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

VN: F [1.9.22_1171]