JESSE LIVERMORE

Są przedsiębiorcy, którzy są podziwiani lub nie mówi się wcale. Taka figura w świecie handlu była Livermore Jesse Lauriston. W pewnym momencie był niezwykle popularny, a dziś pozostaje postacią odniesienia dla wielu przedsiębiorców.

Biografia J. Livermore

Urodził się w małej miejscowości Shrewsbury w 1877. Jego ojciec był prostym farmerem, co oznaczało, że przyszłość Jessego była przeznaczona.

Ale nie chciał stać się rolnikiem, praca w tej dziedzinie nie przyciąga młodego człowieka. Potem postanawia uciec. Jego matka pomaga mu w tym. On spada ze szkoły i, mając pięć dolarów w kieszeni, opuszcza swoje miasto.

Jest piękna legenda, że autobus, w którym Livermore podróży zatrzymał się tuż przed drzwiami firmy maklerskim Webbers Boston.

Właściciel tej firmy potrzebował faceta, który musiał rejestrować zmiany w cenie akcji na pokładzie, co Jesse zaczął robić. Z biegiem czasu zainteresował się dokonaniem własnych prognoz. Zaczął pisać je w Notatniku.

Później przyjaciel poradził mu zainwestować swoje oszczędności ($5) w transakcji. W tym czasie Livermore zysk $3, ale taka niewielka kwota i stał się bodźcem do pracy z giełdy.

Podczas formacji Livermore jako przedsiębiorca, praca na giełdzie była bardzo podobna do pracy z bukmacherem. Handlowcy mieli tylko odgadnąć kierunek ceny. Jesse miał dobrą przewagę-miał wielką pamięć i zrozumiał matematyki. W dość krótkim czasie był w stanie zwiększyć swój kapitał i zaczął myśleć o przeniesieniu się do serca świata finansowego-w Nowym Jorku.

Na dwadzieścia, postanawia ruszyć ponownie. Ale tym razem ma kilka tysięcy dolarów w kieszeni. Biura maklerskie w Nowym Jorku trochę rozczarowany młody przedsiębiorca-transakcje na nich odbyły się z opóźnieniem i bardzo często nie w aktualnej cenie.

Na początku, Jesse zwiększa jego wartość netto do znaku 50 000 dolarów, ale bardzo szybko traci, a nawet pożycza. Na szczęście dla niego, Ta porażka była dla niego wyzwaniem.

Po tej historii, zmienia swoją taktykę-zaczyna koncentrować się na minimalizowaniu strat i zachowaniu własnego kapitału.

W 1906 Livermore zdołał zrobić kilka wystarczająco dużych ofert, aby stać się sławne i bogate. Następnie zaczyna stosować analizę fundamentalną wraz z analizą techniczną. Staje się profesjonalnym w „grze niedźwiedzia”. Powoli, ale pewnie, zajmuje miejsce jednego z wpływowych liczb na giełdzie.

W 1929 był punkt przechylania-wziął szansę, ale szczęście nie było na jego boku. Po tym, udało mu się odzyskać kapitał, ale stracił go ponownie i znowu.

Jego życie było jacuzzi świąt i imprez towarzyskich-nie zaprzeczył sobie niczego. Ale koniec jego historii jest smutny.

Jesse Livermore Lauriston nie mógł przetrwać wiele niepowodzeń, które padły na niego. Popełnia samobójstwo w hotelu Sherry-Netherland w Nowym Jorku.

Książki Jesse Livermore

Po tym jak Livermore opuścił nie tylko nieoceniony wkład w rozwój rynku finansowego, napisał i opublikował kilka książek. A dziś dwa z jego arcydzieł finansowych są popytu. Są to „Stock Trading” i „wspomnienia Stock Spekulator”. Ten ostatni został napisany przez Edwin Lefebvre na podstawie wywiadu Jesse.

  1. Jesse Livermore Stock Trading Pobierz
  2. Jesse Livermore wspomnienia Stock spekulator Pobierz
VN: F [1.9.22_1171]

Jesse Livermore, 4,1 z 5 możliwych, oceniane-8