Trader James Simons

Jedną z legendarnych nazwisk w świecie handlu jest James Harris Simons. Ale w wąskich kręgach jest bardziej znany jako Jim Simons. Ten człowiek ma kilka wyższych formacji. Posiada tytuł licencjata z matematyki na Uniwersytecie technologicznym Uniwersytetu technologicznego oraz doktorat z Uniwersytetu Kalifornijskiego. W tym czasie miał zaledwie dwadzieścia trzy lata.

Po ukończeniu studiów z drugiego stopnia pracował przez pewien czas jako nauczyciel matematyki na Uniwersytecie Harvarda. Jego kariera rozwija się szybko, a od nauczyciela zamienia się w Dziekan Wydziału Matematyki Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku. Ale, niestety, rektorów uniwersytetów, inwestowanie zainteresowany go więcej pedagogiki. To stało się jego uruchomienie pad jako biznesmen.

Słynny miliarder James Harris Simons

Teraz James Simons jest miliarderem i zajmuje 57th na liście najbogatszych ludzi na świecie według magazynu Forbes. Po jednym wywiadzie, cały świat dowiedział się o tym, co wybitny matematyk i popularny akademicki jest. W tym samym czasie, James Simons jest również uznawany za jednego z najbardziej znanych filantrop wśród osób pracujących na rynku Forex. Niektóre czasopisma nazywają go jednym z najmądrzejszych miliarderów w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Zainwestował wszystkie swoje oszczędności i premie pieniężne w swojej własnej firmie: Renaissance Technologies Corporation. Siedziba firmy znajduje się w samym sercu Nowego Jorku. Głównym celem pracy firmy jest inwestowanie w sektor finansowy i nieruchomości.

Firma Renaissance Technologies Corporation szybko zyskała popularność. Zysk netto za 2006 był większy niż $1 700 000 000.

Simons dokonał kilku odkryć, z których wiele jest szeroko stosowane dzisiaj. Narysował kilka formuł razem ze znanymi naukowcami. A jedna z formuł została uznana za wielkie osiągnięcie w geometrii i została nazwana jego imieniem. To pomaga rozwiązywać zadania w matematyce i fizyki teoretycznej do tej pory.

Został niedawno założony nick Simons Institute, organizacja charytatywna.

James Simons różni się od większości miliarderów. Wszystkie zarobione pieniądze inwestuje się w naukę i robi wszystko, co jest niezbędne do jego maksymalnego rozwoju.

VN: F [1.9.22_1171]