101 000 godzin wymiany wymiany różni się w zależności od regionu i kraju. Rynek jest zdominowany przez 4 sesje handlowe, które są pogrupowane do czasu otwarcia i zamknięcia rynku. Istnieją również przedsprzedaż i po czasie sesji handlowych, znany jako rozszerzone rynki.

Po godzinach handlu za pośrednictwem sieci łączności elektronicznej (ESN), które umożliwiają kupującym i sprzedającym bezpośrednią komunikację, a nie za pośrednictwem pośredników. Wcześniej ten rodzaj handlu był dostępny tylko dla dużych nabywców instytucjonalnych.

Godziny giełdy niektórych głównych giełd:

London Stock Exchange – 8:00 do 16:30 czasu lokalnego, od poniedziałku do piątku; Tokyo Stock Exchange – 9 a.m. do 3 p.m., z przerwami obiadowymi od 11:30 a.m. do 12:30 czasu lokalnego.m.) czasu lokalnego, od poniedziałku do piątku; Hong Kong Stock Exchange – 9:30 a.m. do 4 p.m., z przerwami na lunch od 12 a.m. do 1 p.m czasu lokalnego, od poniedziałku do piątku; Shanghai Stock Exchange – 9:30 a.m. do 3 p.m., z przerwami obiadowymi od 11:30 a.m. do 1 p.m czasu lokalnego, od poniedziałku do piątku; Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie – 8 a.m. do 8 p.m., od poniedziałku do piątku; Amsterdam Stock Exchange Euronext – 9 a.m. do 5:40 p.m., od poniedziałku do piątku.

Kiedy próbujesz analizować i studiować sesje handlowe, zdasz sobie sprawę, że istnieje okres czasu między każdym z nich, Nakładanie się sesji to dobry czas na strategie. Ponieważ rynek jest zajęty dużymi ruchami, wolumenem i wysoką płynnością.

Pary: EUR/USD, GBP/USD.

Godziny handlu po wymianie pojawiły się po raz pierwszy w G-Forex.net.