101.000 Wielu z tych, którzy mieli krótkie doświadczenie na rynku finansowym twierdzą, że wszystkie firmy maklerskie kuchni i że aby otrzymać regularne dochody i zwiększyć to jest prawie nierealne. Jednak w tym wyznaniu smutek handlowców starannie ukryte jeden fakt – szkolenia i bagażu teoretycznego. W szczególności brak tych dwóch składników. Zanim zainwestujesz pieniądze i nadzieję na zarobki, musisz nauczyć się wszystkich głównych pojęć i wszystkich ciemnych zakamarków.

Jedną z głównych koncepcji, że przedsiębiorca powinien działać jest tzw krótki. Dowiedzmy się, jakie są szorty.

Krótki jest…

Więc co to są szorty? Krótki, czyli krótki, oznacza krótki w języku angielskim. W stosowaniu do rynku finansowego krótka nazywana jest pozycją krótkoterminową, której celem jest zarabianie na upadku rynku. Wielu przybyszów postrzega oferty typu szorty przez pryzmat czasu, czyli jego czas trwania. Nie do końca tak jest.

Trader kupuje ten inny składnik aktywów finansowych od brokera i sprzedaje go po innej cenie. Kiedy spada ponownie, przedsiębiorca kupuje aktywa i sprzedaje go z powrotem do brokera.

Przyjrzyjmy się praktycznemu przykładowi.

Wyobraź sobie, czego oczekujesz, gdy wartość akcji Apple spadnie o 10 procent. Pożyczasz od swojej firmy brokerskiej 100 akcji Apple, na przykład za 85 USD. Przez Akcje Apple osiągnęły poziom 75 USD. Kupujesz je po tej cenie i zwracasz „pożyczkę” firmy brokerskiej, zarabiając na różnicy.

Krótki może trwać dzień, a może tydzień. Długa godzina, dwie lub pół godziny. Warto zauważyć, że Long jest bratem bohatera naszego artykułu. Angielski długo tłumaczyć tak długo, ale, znowu, nie ma nic wspólnego z czasem. Nazwa tych dwóch koncepcji wiąże się ze wzrostem lub upadkiem rynku. Pierwszy jest dłuższy, a drugi jest szybszy.

Co jest lepsze – krótkie lub długie?

Odpowiedz na pytanie, które oferty, aby bardziej opłacalne – szorty lub długie, można dać sobie tylko siebie, ponieważ wszystko zależy od preferencji handlowych i umiejętności.

Są handlowcy, którzy jednocześnie otwierają zarówno szorty, jak i długie pozycje, odciągając się od ryzyka. Warto jednak zauważyć, że żaden z kierunków nie jest z nich pozbawiony.

Co do rentowności długich – możesz czekać na to wystarczająco długo, a szorty mogą nie grać w twoje ręce. Zwołują również przypadki, gdy firma maklerska przymusowo zamyka szorty przed zamknięciem rejestru akcjonariuszy. Nie przynosi to żadnych korzyści przedsiębiorcy, ale broker otrzymuje dywidendy. Warto jednak zrozumieć zasady tworzenia szortów i longów. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy na rynku.

Post Podstawowe pojęcia przedsiębiorcy: Co takie szorty pojawiły się po raz pierwszy na G-Forex.net.