ekonomista Gerald Loeb

Gerald Loeb nazwany przez dziennikarzy Forbes najbardziej cytowany przedsiębiorca, pochodzi z San Francisco. Urodził się w 1899 w rodzinie handlarza winem. Ojciec Loeb przeniósł się do Stanów Zjednoczonych z Francji w nadziei na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, ale jego działalność została skazana po siedmiu punktach trzęsienia ziemi w 1906, które opuściły trzy czwarte ludności miasta bezdomnych.

Doświadczenie jako dziecko hartował charakter Gerald Loeb: w wieku 22 lat dostał pracę w firmie maklerską jako przedsiębiorca. Na początku swojej kariery stał się dobrze znany w kręgach zawodowych ze względu na fakt, że nie sprzedaje papiery wartościowe, które wątło. Niezwykłe podejście do biznesu i niezaprzeczalny talent finaner przez osiem lat pomógł mu podnieść drabinę kariery i stać się partnerem w firmie, dla której pracował.

Przewidując spadek giełdowy w 1926, Gerald Loeb uratował swój kapitał, a także depozyty swoich inwestorów z "Wall Street Collapse", który rozpoczął Wielki kryzys. Dobre decyzje, które pojawiły się w tym okresie, gwaranto mu status jednego z najbardziej kompetentnych ekspertów finansowych. Biorąc stanowisko wiceprzewodniczącego "E. F. Hutton i co., był kierowniczym starszym do emerytury. Oficjalnie karierę Loeb w E. F. Hutton i co. "zakończył się w 1965.

Publikacje Gerald Loeb

Jako wybitny analityk finansowy, Gerald Loeb poświęcił wiele czasu na publikacje. Jego artykuły zostały opublikowane w takich znanych publikacjach jak Forbes i Wall Street Journal. Jego książka "walka o przetrwanie inwestycji", który sprzedał setki tysięcy egzemplarzy w swoim pierwszym roku (1935), jest teraz uważany za musi czytać przez pracy w kręgach ekonomistów. W odróżnieniu od "Analiza papierów wartościowych" B. Graham, został napisany w prostym języku, zrozumiały dla ludzi bez specjalistycznej edukacji. Opublikowany po odejściu na emeryturę, "walka o zyski na rynku" jest również sukces wśród czytelników.

VN: F [1.9.22_1171]