miliarder George Soros

Billionaire George Soros jest znany światu nie tylko jako genialny finaner i analityk, ale także jako działacz społeczny, filantrop. Jest autorem wielu książek i artykułów, które są wypełnione ideą zorganizowania otwartego społeczeństwa na całym świecie.

Biografia George'a Sorosa

George Soros urodził się w Budapeszcie, w 1930, w rodzinie żydowskiej o średnim dochodzie. Jego ojciec był prawnikiem i wydawcą, wybitną postacią we Wspólnocie żydowskiej w Budapeszcie. Podczas represji, fałszerstwa dokumentów, Rodzina Soros zdołała uniknąć prześladowań i bezpiecznie wyemigrowała do Wielkiej Brytanii w 1947. Soros miał 17 lat i postanowił zapisać się do Londyńskiej Szkoły ekonomicznej, która ukończyła trzy lata.

Podczas swego życia, Soros udało się zmienić wiele zawodów: sprzedawca w sklepie galanteria, sprzedawca, kelner, próbnik jabłko, a nawet Porter na stacji. Ale on zawsze nie brał udziału w nadziei, aby uzyskać pracę w banku. Jako młody człowiek trzymał pamiętnik, w którym pedanycznie odnotował wszystkie swoje wydatki i dochody.

Po ukończeniu londyńskiej szkoły ekonomicznej, dostaje miejsce w dziale arbitrażu firmy inwestycyjnej. W 1956, Soros przybywa do Stanów Zjednoczonych, na zaproszenie ojca przyjaciela z londyńskiej szkoły, która jest właścicielem małej firmy maklerskich. W 1963, Soros rozpoczął pracę w Arnold i Bleichreder, jednej z najbardziej znanych i renomowanych firm, specjalizujących się w inwestycjach za granicą. W tej firmie, Soros, który podniósł się na stanowisko wiceprezesa, decyduje, że jest bardziej skuteczny w roli inwestora niż Top Managera. Soros przekonuje kierownictwo firmy do ustanowienia dwóch funduszy inwestycyjnych First Eagle i Double Eagle. Po regulatorach ograniczony zdolność Soros do zarządzania tymi funduszami, on w połączeniu słynnej kwantowej z Jim Rogers, Fundusz, który przyniósł mu większość jego fortuny. Zysk Funduszu na pierwsze dziesięć lat jego istnienia wynosił 3365% rocznie.

George Soros jest znany na całym świecie nie tylko jako wielki inwestor, ale także jako filantrop, człowiek, który jest wrażliwy na naukę i sztukę. Ale Soros, wraz z dodatnio uformowane i negatywne-jest często oskarżony o wykonanie większości swoich transakcji dzięki informacji poufnych i rozległe połączenia w kręgach finansowych na całym świecie.
Jednym z najbardziej znanych transakcji finansowych Soros była tak zwana "czarna środa" 16 września 1992, kiedy otworzył krótką pozycję $10 000 000 000. Funt i udało się zarobić więcej niż 1 000 000 000 dolarów dziennie. funtów, zmuszając Bank Anglii do ogromnej interwencji. To było od tego dnia, że Soros został powołany w prasie-"człowiek, który przyniósł w dół banku Anglii."

Stając się bardzo wpływowym i bogatym człowiekiem, demonstruje niesamowity skromność w codziennym życiu i nie pokazuje ludzi o jego statusie. Mieszka w swoim mieszkaniu na Manhattanie, skromnie sukienki, nie kupuje drużyn sportowych i drogich samochodów sportowych. Jednak, gdy jego osobowość kieruje swoją energię do spraw politycznych lub finansowych, można zobaczyć na raz-jego skala jest ogromna.

George Soros wideo

Książki George Soros

Oprócz talentów finansowych, George Soros ma również literaturę. W takich książkach jak "Alchemia finansów", "kryzys światowego kapitalizmu", "wspieranie demokracji", czytelnik będzie w stanie docenić ogromność myślenia autora i zaznajomić się z jego profesjonalnym widokiem na sytuację, która rozwinęła się w politycznym i politycznym gospodarczej w różnych krajach. Opublikował również autobiograficzną książkę Soros o Soros, w której otwiera zasłonę swojej osobowości, pełną tajemnic i mitów. Wszystkie jego książki są napisane w przystępny i bardzo fascynujący język i pozostają istotne, w zupełnie różnych czytelnictwa.

  1. Alchemy Finance George Soros Pobierz
  2. Kryzys światowego kapitalizmu George Soros Pobierz
  3. Soros na Soros Outpacing zmiana Pobierz
VN: F [1.9.22_1171]