Jednym z najszybciej rozwijających się sektorów rynku finansowego są kontrakty terminowe. Dość łatwo jest wyjaśnić ten stan rzeczy. Kontrakty terminowe mają wysokie wskaźniki płynności. Możesz użyć szerokiej gamy strategii do handlu takimi aktywami. W tym artykule opowiemy o tym, czym są kontrakty terminowe i jakie funkcje ma ten instrument finansowy.

Informacje podstawowe

Kontrakty terminowe są pochodnymi instrumentami finansowymi. Mówiąc najprościej, jest to umowa kupna lub sprzedaży aktywów bazowych w określonym terminie i po ściśle ustalonej wartości. W związku z tym nabywca tego instrumentu finansowego ubezpiecza się od faktu, że cena rynkowa aktywów bazowych stanie się dla niego nie do przyjęcia. Może to być o towary, waluty, akcji, itp

Futures ma specyfikację. Jest on rozwijany i zatwierdzany przez miejsce, w którym umowa jest przedmiotem obrotu. Specyfikacja zawiera następujące parametry: nazwa

; Koszt kroku cenowego Ticker Specyfika umowy (obliczona/dostawa); Krok ceny aktywów bazowych w i umowie.

Futures jest w różnego rodzaju. Kontrakty na dostawy i rozrachunki są przedmiotem obrotu na rynku. Pierwszy koncentruje się na rzeczywistej podaży aktywów bazowych. Druga opcja nie oznacza takiego wyniku. Po jego wygaśnięcia jest ponowne obliczenie dochodów i zysków między sygnatariuszami umowy.

Jakie kontrakty terminowe są interesujące dla handlowców?

Kontrakty terminowe mają wiele znaczących zalet. Każdy inwestor lub przedsiębiorca powinien o nich wiedzieć. Należą do nich:

Kolosalny wybór aktywów. Atrakcyjny wskaźnik płynności. Niskie prowizje. Minimalne wymagania dotyczące inwestycji początkowej.

Aby dokonać transakcji terminowych, musisz użyć tych samych metod, co w przypadku innych rodzajów aktywów finansowych. Dlatego dość łatwo jest handlować takimi umowami. Aby handel kontraktami terminowymi był rentowny, musisz mieć wiedzę na temat analizy technicznej i fundamentalnej. Ponadto konieczne jest zrozumienie zasad zarządzania kapitałem.

Teraz wiesz, co to jest przyszłość. Jeśli zdecydujesz się zainwestować lub handlować, zalecamy zwrócenie uwagi na te instrumenty finansowe. Z ich pomocą będziesz mógł zarobić wysoki zysk.

Post pojawił się po raz pierwszy w G-Forex.net.