Edwin Lefebvre biografia

Po raz pierwszy opublikowane w 1923 "wspomnienia spekulatora giełdowego" Edwin Lefebvre pozostaje jednym z najbardziej istotnych i popularnych książek na temat gry na giełdzie. Jako profesjonalny dziennikarz i pisarz, autor nauczył się unikalne zrozumienie rynku giełdowego.

Lefebvre urodził się w 1871 w Kolumbii, ale przyszedł studiować inżynierii górniczej na Lehigh University (Pensylwania, USA). W 19, Edwin rozpoczął swoją karierę jako dziennikarz, a po odziedziczeniu sumy po śmierci ojca, stał się niezależnym inwestorem, pracując jako Broker Wall Street i dziennikarz finansowy w New York Sun. Lefebvre służył jako ambasador we Włoszech, Francji i Hiszpanii, i wrócił do swojej kariery literackiej po ukończeniu kariery dyplomatycznej w 1913.

"Memories of stock Spekulator" rozpoczął się szereg dwunastu notatek opublikowanych między 1922 i 1923. Artystyczna historia przedsiębiorcy Jesse Livermore opisuje techniki i zasady przedsiębiorcy giełdowego, a także dotyka pojęć psychologii tłumu i skoków popytu rynkowego.

W książce Lefebvre wydaje się być pouczające dla jego ówczesnych kolegów: "pragnienie nieustannego działania, niezależnie od podstawowych warunków, jest odpowiedzialne za wiele strat na Wall Street, nawet wśród profesjonalistów, którzy czują, że powinni zarabiają codziennie, jakby pracowały nad regularną płacy. " "Osoba może zobaczyć bezpośrednio i wyraźnie, a jednak stają się niecierpliwi i wątpliwe, gdy rynek przenosi nacisk w odpowiednim kierunku.

Dlatego tak wielu ludzi na Wall Street, a nie z klasy przegrany, tracą jednak pieniądze. Nie jest to rynek, który je bije. Pobili się, ponieważ, mając mózgi, nie mogą siedzieć jeszcze. "

Niespodziewanie, Edwin Lefebvre twierdził, że dokonał tylko niewielką inwestycję na giełdzie. Przeszedł na emeryturę w połowie lat trzydziestych, gdy zainteresowanie na giełdzie odparował wśród wielkiego kryzysu.

VN: F [1.9.22_1171]