Pasek 101 000 pinów jest wzorcem akcji cenowej, który jest uważany za wskazujący, że na rynku może nastąpić odwrócenie. Jednak nie wszystkie paski pinów stanowią wyraźny sygnał, że rynek poprawi trend. Ogromna liczba takich świec powstaje z powodu podejmowania zysków przez handlowców bankowych.

Pattern to bitwa pomiędzy kupującymi i sprzedającymi, w której jeden z nich ostatecznie wygrywa pozycję.

Pin Bar jest łatwy do wykrycia na wykresie. Dlatego zamieszanie w tym, czy świeca jest pin bar lub innego rodzaju świecznik nie powinno powstać.

Każdy z pasków pin niedźwiedź zostanie utworzony na tej zasadzie: ciało świecy jest w dolnym świeczniku, a jego knot – na górze. Zwamiedniczono, że korpus świecy nie znajduje się bezpośrednio od dołu, ale nadal będzie znajdować się w dolnej połowie świecy.

Bull pin bar jest bardzo podobny do niedźwiedziego, jedyną różnicą między nimi jest to, że ciało pióra widać na szczycie świecy, a knot – od dołu.

Wzór formacji

Jak wspomniano, pin bar jest uważany za wynik nastrojów rynkowych między kupującymi i sprzedającymi, które prowadzą do powstania tego unikalnego wzoru świecy.

Bull pin bar utworzony z powodu odchylenia cen od wzlotów. Niedźwiedź pin bar powstaje ze względu na odchylenie ceny od niskich.

Ty często widać powstawanie prętów pin, ponieważ istnieje tendencja wśród uczestników rynku do przechwytywania słabych pozycji w pobliżu wzlotów i upadków. Niektórzy handlowcy nazywają to stop-polowanie.

Pin pręty powstają pod koniec rajdu lub pod koniec korekty. Więc często widać, że cena sprawia, że ostatni push przed zamknięciem za pomocą świecznika pin bar modelu.

Cechy handlu

Jedną z zalet handlu za pomocą paska pin jest to, że może się zdarzyć w dowolnym przedziale czasu. W ten sposób handlowcy mogą znaleźć możliwości handlu za pomocą pin baru w dowolnym przedziale czasowym.

Oczywiście, tworzenie pin bar na starszych ramach czasowych jest bardziej autentyczne niż te, które powstają na niższych ramach czasowych. Ustawienia ryzyka i nagrody również się różnią, o czym powinni pamiętać inwestorzy.

Izolowany pin bar handlu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podobnie jak wszystko inne na rynkach finansowych, należy wziąć pod uwagę powstawanie tego modelu świecznika w kontekście rynku.

Wielu przedsiębiorców uważa, że handel tylko przez ten wzór jest więcej niż wystarczający. To nieprawda. Musisz go zidentyfikować wraz ze swoją strategią handlową, a także szukać potwierdzenia w innych aspektach systemu transakcyjnego.

Post pojawił się po raz pierwszy na G-Forex.net.