Michael H. Steinhardt stał się sławny jako utalentowany finaner, Menedżer funduszy hedgingowych i inwestora, ale jest również znany jako publicysta i filantrop. Steinhard jest jednym z pierwszych naprawdę wybitnych menedżerów hedgingowych, przede wszystkim dzięki sukcesowi Steinhardt, Fine, Berkowitz i co. Według brytyjskiego dziennikarza Sebastiana Mallaby, M. Steinhard jest "żywą legendą w świecie funduszy hedgingowych."

Biografia Michaela Steinharda

Wiele wirtuozów finansowych zaczęło swoją drogę od niskiego startu, ale w przypadku Steinharda, rzeczy były znacznie bardziej skomplikowane. Urodził się w rodzinie Sola Franka Steinharda, niesławnego hazardzistę i skazanego nabywcy skradzionego mienia. Nie chcąc podążać śladami ojca, Michael starał się odnieść sukces z uczciwą pracą. Punkt zwrotny w biografii Michaela Steinharda był jednym z rodzinnych wakacji, które otrzymał akcje-w rzeczywistości doprowadziło to do fascynacji licytacją w młodym wieku.

Po ukończeniu Wharton School of Business i University of Pennsylvania, a także służąc w armii, potroiła się do pracy dla firmy maklerską Calvin Bullock. Po pewnym czasie, Michael Steinhard służył jako analityk w Loeb, Rhoades i co. Przez 1967, zarobione pieniądze wystarczyło do wzięcia udziału w stworzeniu funduszu hedgingowego Steinhardt, Fine'Berkowitz. Średni roczny zwrot inwestorów, do których organizacja wkrótce dotarła, osiągnął 24,5%. Nawet minus wszystkie prowizje, liczba ta była trzykrotnie wyższa niż roczna wydajność indeksu S'P 500.

Główną poważną porażką w karierze Steinharda po dziesięcioleciach dochodowych prac Funduszu było oskarżenie nielegalnej manipulacji skarbowych papierów wartościowych. Próba zakończyła się $70 000 000 grzywny, 75 procent tego z kieszeni. W swojej autobiografii, Michael Steinhard powiedział, że nie odwołać się tylko do rozstrzygnięcia sprawy szybko i przejść. Przeszedł na emeryturę w 1995, ale wznowił pracę dla WisdomTree Investments w 2004, a w 2010 został zatrudniony do zarządzania Israel Energy inicjatywy Ltd.

Wideo Michael Steinhard

VN: F [1.9.22_1171]