Edward Seikota

Edward Seykota w kręgach profesjonalistów finansowych cieszy się reputacją jako wirtuoz operacji handlowych i niezwykle systematyczny przedsiębiorca. Preferencje tego profesjonalistę należą do giełdy towarowiej, ale jego rozwój i doświadczenie są równie interesujące dla spekulantów zarabiających na papiery wartościowe i waluty. Należy do pierwszego Echelon finaners, którzy zaczęli aktywnie korzystać z technologii komputerowych do oceny i analizowania własnych poglądów.

Punktem wyjścia w handlu biografia Edward Seikota był slash nierentownych transakcji w drugiej połowie lat 60-tych. To negatywne doświadczenie określiła jego nieufność w fundamentalnych wiadomościach, a także dała Ważną lekcję, aby ograniczyć straty. Po nauczeniu się, że Ministerstwo Finansów zamierza zawiesić sprzedaż srebra, Seikot, jak dziesiątki innych przedsiębiorców, dokonał oczywistego wniosku o nadchodzącym wzroście cen. W rzeczywistości, wydarzenia przeniknął inny obrót: ceny nadal spada, ignorując wiadomości. Analizując przyczyny jego porażki, finaner natknąłem się na artykuły Richarda Donchiyan, analityk, który zdobył nieoficjalny tytuł "ojca strategii trendu." Idee tworzenia systemów mechanicznych na tej zasadzie okazały się ich przydatność, w dużej mierze wpływając na podejście Edward Seikot do zarobków w operacjach giełdowych.

Współpracując z dużą firmą brokerów w 1970 roku, opracował i wykorzystał jeden z pierwszych elektronicznych systemów zarządzania finansami w codziennych operacjach. Pomimo skuteczności tego podejścia, nie był zadowolony z pozycji zarządzania i postanowił zarobić własne pieniądze. W latach 1972 i 1988 osiągnął bezprecedensowy zwrot poprzez zwiększenie fortuny klienta z $5 000 do $250 000. To i kilka podobnych przypadków dostarczyli Edward Seikota z wzmianki w książkach Mike Kavel a i Jack Schwager, jak również niezaprzeczalną reputację wśród profesjonalistów rynku.

VN: F [1.9.22_1171]