Alan Grispensen-wybitny ekonomista

Alan Greenspan jest wybitnym ekonomistą najlepiej znany jako były przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej, stanowisko trzymał za 18,5 lat, od 1987 do 2006. Główne zasługi dla niego przypisane to skuteczna walka z inflacją i kryzysami. W tym samym czasie, krytycy Greenspan nalegać na jego bezpośrednie zaangażowanie w rozwijanie amerykańskiego kredytu hipotecznego i światowego kryzysu gospodarczego. Zasłynął również jako autor wielu bestsellerów. Jednym z nich jest praca ekonomiczna, a częściowo autobiografia Alan Greenspan – wiek wstrząsów. Problemy i perspektywy globalnego systemu finansowego, "który jest zalecany przez studentów-ekonomistów, początkujących i doświadczonych przedsiębiorców.

Biografia Alan Greenspan

Przyszły guru bankierów, inwestorów i finanzerów urodził się w 1926, w biegu do wielkiego kryzysu w rodzinie ekonomisty Herbert Grispen. Następnie rodzice mieli niewielki kontakt z ojcem. Jednak biografowie są przekonani, że Ostatnia książka "odzyskiwanie Ahead!" znacząco wpłynęła na tworzenie poglądów Alan Greenspan. W lewo z matką Rosa Goldsmith, spędził wczesne dzieciństwo w domu rodziców, otoczony przez wielu krewnych. Już w młodym wieku pokazał wiele talentów: w szczególności miał fenomenalne zdolności matematyczne. Zdolność do natychmiastowego wytwarzania najbardziej złożonych obliczeń w umyśle wykazano publicznie, działając jako Super-komputer. Komunikacja ze swoim wujkiem pianistą zaangażowanym w pisanie muzycznej pieśni miłości obudził miłość Alany do muzyki. Był również zainteresowany w tenisie i baseball podczas jego lat szkolnych.

Wykształceni w prestiżowym George Washington School, Greenspan poznał Johna Kenemi, przyszłego konsultanta Alberta Einsteina w matematyce i współautora podstawowych. Po ukończeniu studiów zdobył pieniądze grając w zespole Bill Sheiner i Henry Jerome Orchestra. W tym czasie poświęcił wiele uwagi badaniu gospodarki. Od 1945 studiował na wydziale ekonomii Uniwersytetu Nowojorskiego, po czym uzyskał tytuł magistra. Próba kontynuowania nauki w szkole absolwentów nie powiodła się: po prostu nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Alan Greenspan uzyskał wyższe uznanie akademickie i dyplom dopiero po dwóch i pół dekad.

Kariera Alan Greenspan

Na początku 1950 roku pracował dla organizacji badawczej Conference Board. W tym samym czasie przychodzi znajomość z pisarz Ayn Rand, znani współcześnicy w powieści cel "Atlanta wzruszył ramionami ramiona." Dzielenie wielu jej poglądów, Greenspan wspierane nieuregulowanych kapitalizmu i libertarianizmu. Dalsze kamienie milowe jego rozwoju zawodowego są zajęcia dydaktyczne, a później-założenie agencji konsultingowej Townsend i Greenspan.

Spotkał Richarda Nixona i pełnił kluczową rolę w swojej kampanii, a później służył jako doradca ekonomiczny. Kariera Greenspan w białym domu przetrwała skandal Watergate i trwała podczas prezydencji Geralda Forda. Wraz z nadejściem władzy, Jimmy Carter, który był uruchomiony dla Demokratycznej nominacji, zrezygnował, ale wrócił do biura z wyborem nowego prezydenta Republikańska, Ronald Reagan. W 1981-83. Alan Greenspan prowadził rozwój i realizację reformy systemu zabezpieczenia społecznego, a od 1987 roku kierował usługą Rezerwy Federalnej. W tym samym roku, Townsend i Greenspan zostały zlikwidowane. Podczas swego czasu w Fed, pracował z administracją George'a H.W. Busha, Billa Clintona i George'a W. Busha, i służył jako doradca zagranicznego wywiadu prezydenta.

Jego sukcesy w sektorze korporacyjnym są również znane, a także udział w rozwoju Capital Cities, J.P. Morgan, Alcoa i innych dużych firm. W 2002 został odznaczony rycerstwem za globalny wkład w rozwój gospodarki. Opublikowano w 2007, książka Alan Greenspan wiek wstrząsów jest częściowo interpretacją sytuacji ekonomicznej. W szczególności, polityka i profligacji George W. Bush jest krytykowany, jak również hipotezę o związku między globalnym kryzysem i upadku ZSRR. Na ogół autor oferuje swoją wizję i ekspertyzy na temat najważniejszych wydarzeń z końca XX i początku XIX wieku. Jeden z najbardziej znanych cytatów Alan Greenspan: "kapitalizm nie ma historii niepowodzenia."

Książki Alan Greenspan:

  1. Alan Greenspan-wiek wstrząsów Pobierz
VN: F [1.9.22_1171]