inwestor Bill Gross

Sukces Bill Gross w inwestowaniu w instrumenty o stałym dochodzie jest często porównywany do zysków Warren Buffett na giełdzie. Gross jest jednym z 30 najbardziej wpływowych inwestorów, pierwszym menedżerem portfela w FIASI Hall of Fame i szefem największego na świecie Funduszu obligacji. Demonstrując fenomenalny powraca ponad ćwierć wieku, jest on również autorem dwóch bestsellerów: "Bill brutto na inwestowanie" i "wszystko, co słyszałeś o inwestowanie nie jest prawdą!"

Biografia Billa Grossa

Punktem wyjścia biografii Billa Grossa był 13 kwietnia 1944. Urodził się w rodzinie zwykłego kierownika spółki stalowej, był drugim z trzech dzieci. Dzieciństwo spędził w małym miasteczku Middletown w stanie Ohio, po czym jego rodzice, w związku z przeniesieniem szefa rodziny na nową pozycję, postanowili przenieść się do San Francisco. Z kolei uzyskał wykształcenie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Duke w Karolinie Północnej.

Pierwszy poważny zysk brutto związany jest z hazardem, którego zainteresowanie było oczywiste w latach studenckich. Po przegranej $50 do Black Jack, poświęcił ponad rok na drobiazgowe studium gry. Już w 1966, grając 15 do 16 godzin dziennie, spędził cztery miesiące w kasynie, zamieniając $200 w $10 000. Według Gross, to hazard, który wprowadził go do zasad zarządzania kapitałem i zarządzania ryzykiem, a także zaszczepił prawo stosunek do pieniędzy.

Po trzech latach służby w marynarce wojennej, po powrocie do Stanów Zjednoczonych, rozpoczął naukę w University of California Business School, płacąc za edukację poprzez wygrane karty. Po ukończeniu studiów uzyskał tytuł magistra i został analitykiem na giełdzie w Pacific Mutual Life Insurance co. Wraz z Marketer J. Mazzie i specjalista w administracji w. Pod zarządowi zapewnił odpowiedzialność Funduszu $5 000 000, a następnie udało mu się skutecznie zarządzać aktywami $10 000 000 SCE Corp. W 1971 założył Pacific Investment Management Company, największy na świecie Fundusz powierniczego. Stabilna i wysoka rentowność wykorzystywanych przez niego metod inwestycyjnych i handlowych przyniosła jeszcze większego inwestora-Media konglomeratu AT'T.

Podejście, które gwarantuje światową sławę brutto i kapitał wielomilionowe, opiera się na fundamentalnej analizie czynników makroekonomicznych, a następnie na analizie branżowej i wyborze obiektu inwestycyjnego.

VN: F [1.9.22_1171]