Przedsiębiorca Benjamin Graham

Benjamin Graham jest słusznie uważany za jednego z największych inwestorów zawodowych ubiegłego wieku. Twórca jednego z głównych obszarów inwestycji, autor „Biblii dla inwestorów” i nauczyciel multibillionaire Warren Buffett-w 82 lat życia, ten człowiek osiągnął naprawdę dużo. Wielu znanych ekspertów finansowych przyznaje, że praca tego mężczyzny stała się podstawą ich wyboru kariery. Biografia Benjamina Grahama jest wzorem do naśladowania. Łącząc nauczanie z finansami, miał rękę w założeniu Graham-Newman. Książka Benjamina Grahama „Smart Investor” jest pobierana i kupowane przez tysiące ludzi na co dzień.

Biografia Benjamina Grahama

Urodził się w Wielkiej Brytanii i był trzecim dzieckiem małego sprzedawcy porcelany. Rok po narodził się Benjamin, jego rodzice postanowili zmienić swój kraj zamieszkania i udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie się żywe sprzedaży antyków z Europy. Graham stracił ojca w wieku dziewięciu lat. Aby karmić dzieci, jego matka zorganizowała pensjonat w swoim domu. Pierwszy znajomy Benjamina ze światem finansów przyszedł w wieku trzynastu lat i nie było przyjemne: jego rodzina straciła znaczną część oszczędności zainwestowanych w papiery wartościowe U.S. Steel.
Niezwykłe zdolności umysłowe, a także wyjątkowa pamięć pomogły przyszłym potentatem zdobyć stypendium na studia na Uniwersytecie Columbia. Jedna ciekawość związana jest z historią jego przyjęcia: podczas egzaminu egzaminowego Komisja pomylił zadania Benjamina i jednego z jego rówieśników. Błąd nie został ustalony do dwóch lub trzech miesięcy później. W tym samym czasie, liczba punktów egzaminacyjne, które zostały prawie przyznane niewłaściwym uczestni, okazało się być jednym z najwyższych w historii Uniwersytetu. Decyzja o zmianie nazwiska z Grossbaum do Graham przyszedł wraz z początkiem I wojny światowej, praktyka powszechna wśród amerykańskich imigrantów.

Jeszcze przed ukończeniem studiów, Graham zaoferował pracę na Uniwersytecie, a trzy departamenty chciały go zobaczyć jako nauczyciela. Do rozczarowania kadry akademickiej, teoretyzując absolwent preferowane działania praktyczne, osiedlanie się w firmie maklerskich. Później, po osiągnięciu znacznego sukcesu w dziedzinie inwestycji, wrócił do swojej Alma Mater i zaczął wykładów.

Kariera Benjamina Grahama

Karierę Benjamin Graham w Newburger rozpoczął jako Kurier, ale miał również pracę w zestawianiu kursów giełdowych. Miesiąc po zatrudnieniu, jego odpowiedzialność została uzupełniona o opis obligacji, a nawet później-rozwój materiałów analitycznych. Połączył tę pracę z pisaniem notatek w publikacjach finansowych i ekonomicznych. Przez 1919, zdobył już około $600 000, a cztery lata później osiągnął status partnera. Trzy lata później Graham założył własną Fundację Grahar Corporation. Zarządzając aktywami, które przekroczyły pół miliona dolarów, opracował unikalną strategię inwestycyjną opartą na określaniu wartości akcji, a także znajdowaniu papierów wartościowych, których wartość była przesadzone lub downgrowana.

Kolejnym ważnym krokiem w karierze była współpraca z J. Newman i założenie funduszu inwestycyjnego Graham Newman. Dążąc do agresywnej polityki inwestycyjnej, Graham osiągnął w tym czasie uderzającą rentowność powierzoną mu w zarządzaniu aktywami: w 1925-28. wzrosła z 25 do 60%. Jednak takie podejście zdecydowanie pozwala inwestorowi na następny rok: straty Grahama w związku z „czarnym wtorkiem” wyniosły 20% i osiągnęły 70% w ciągu trzech lat. Po spędzeniu lat przywracając status swojej Fundacji, później porzucił ryzykowne strategie na rzecz bardziej stabilnego rozwoju.

Reputacja Grahama jako wybitny finaner dokonał Graham popularny wśród studentów Columbia University. Jego wykłady później stanowiły podstawę obszerniejszych wydań drukowanych. Tak więc, w 1934, książka Benjamina Grahama „Analiza papierów wartościowych” została opublikowana, której dzieło było współautorem D. Dodd. 050. Trzy lata później, spółka ’ finansowy analiza sprawozdawczość był publikowany, i w 1949, „intelektualista inwestor”, uważane jednej z ten najliczniejszy ludowy publikacje pośród nowoczesny finanzery i handlowcy (często w ten WNP ten książka przy Benjamin Graham jest przetłumaczony równie „racjonalny inwestora „).

Książki Benjamin Graham:

  1. Benjamin Graham rozsądny inwestor Pobierz
  2. Benjamin Graham Securities analiza Pobierz
VN: F [1.9.22_1171]